Dan Simmons: Ohně z ráje

novinky

29.09.2011 / paulhunter
Dan Simmons: Ohně z ráje

Neuběhly ani čtyři měsíce od vydání románu Flashback Dana Simmonse a nakladatelství Plejáda přichystalo další s názvem Ohně z ráje (Fires of Eden), který vyšel v originále roku 1994.

Havaj... Opálení a usměvaví domorodci, tradiční tance a zpěvy, země zaslíbená pro všechny surfaře, majestátní příroda a luxusem oplývající hotelové resorty... Ale existuje i jiná Havaj. Havaj děsivých sopek, krutých božstev a lidských obětí...
Simmons tentokrát vypráví o střetu nového a starého, o boji prapůvodních sil, ale také o tom, jak mohou jednomu miliardáři hatit plány jeho tři milenky, mrtvoly hotelových hostů v golfových jamkách a dvousetkiloví havajští extremisté...
Ohně z ráje jsou horor, který se nebere úplně vážně, ale cožpak se můžeme divit, když jedním z hrdinů je Samuel Clemens aka Mark Twain?


Kniha Ohně z ráje vyšla dnes v pevné vazbě bez přebalu v rozsahu 368 stran. O překlad se postaral Ondřej Šanca.

Zdroj: daemon.cz

Komentáře (3)

WEIL
10.10.2011

Takovou knihu bych nečetl, ani kdyby mi k ní někdo přidal pět tisíc.

paulhunter
29.09.2011

Bohužel, kdybych to bral doslova, Plejády jako seskupení hvězd... no, ten název je spíš parodií.. každopádně mě dost zajímá práce překladatele, protože paní Vaníčková (Black Hills, Flashback) byla nahrazena novým jménem... se kterým nemám doposud žádnou zkušenost, tak bych byl rád, kdyby se k panu Šancovi mohl někdo vyjádřit.

Minas
29.09.2011

Tak to jsem zvědav jak kvalitní dílo tohle bude :)) Jen se bojím, protože je to v rukou Plejády.