Dan Simmons: Fáze gravitace

novinky

16.06.2012 / paulhunter
Dan Simmons: Fáze gravitace

Nakladatelství Plejáda plánuje na červenec letošního roku další titul od amerického spisovatele Dana Simmonse. Tentokrát se jedná o dosud nevydaný román s názvem Fáze gravitace (Phases of Gravity, 1989).

Richard Baedecker si myslel, že největším dobrodružstvím, které zažil, bylo kráčet po Měsíci. Sláva, která z toho vzešla, mu ovšem nedokáže pomoci v jeho osobním životě. Jeho žena se s ním rozvedla, syn zanechal školy a odjel do Indie, kde medituje pod vedením nedůvěryhodného gurua. Baedecker se musí vyrovnat se ztrátou, kterou mu jeho sny po dosažení hvězd přinesly. Přidejte se k Baedeckerovu hledání smyslu života, při kterém se vrací do městečka svého zapomenutého dětství, aby zde při oslavách svého návratu objevil, co mu bylo zapovězeno, podniká nebezpečnou pouť do hor, aby v řídkém vzduchu objevil kouzla přírody, a v neposlední řadě potká mladou dívku, do které se beznadějně zamiluje. Baedecker musí čelit nejen lásce, ale i ztrátě, kterou znovuprožívá při vzpomínkách na nevydařený let raketoplánu Challenger, ve kterém zemřeli jeho blízcí. Fáze gravitace je hlubokým příběhem lidského života, který spojuje motiv lásky a ztráty v magické literární symfonii, která přenese čtenáře daleko za hranice prostoru a času.

Kniha vyjde jako vázaná s přebalem, 272 stran, překlad Ondřej Kronich

Za zmínku jistě stojí i právě vydaný omnibus s názvem Krutá hra, Kruté mrazy, Krutý osud, ve kterém Dan Simmons vzdává hold detektivkám americké drsné školy.

Zdroj: daemon.cz, bbart.cz

Komentáře (3)

paulhunter
14.07.2012

Tak nakonec se vydání knihy přesouvá na září 2012. Neschopnost Plejády se opět projevila.

Sofia14
21.06.2012

Určitě všem doporučuji si to přečíst, stojí to za to :)

paulhunter
17.06.2012

Taky jsem si říkal, že to má docela málo stran. Každopádně kdoví, jak to zase Plejáda udělá. A hlavně mě zajímá, kdo překládal, protože u Plejády člověk nikdy neví.
Knihu si ale koupím určitě, tématicky mě to zaujalo hodně.