Další skvělý román od Mary Ellen Taylor právě vychází!

novinky

PR článek,
Další skvělý román od Mary Ellen Taylor právě vychází!

„Když se z hlubin vynoří ztroskotaná loď, začnou na hladinu vyplouvat i dávná tajemství.“ Alespoň tak praví pověst jednoho městečka v Severní Karolíně, do kterého zasadila děj svého čtvrtého románu oblíbená autorka Mary Ellen Taylor. Novinka Světlo nad oceánem mistrně odhaluje složitost mezilidských vztahů a ukazuje, jaký dopad může mít minulost na současnost, i když se zdá tak vzdálená. Stejně jako v předchozích románech autorky – Staré sídlo, Dům v zátoce, Domek u lesa – se setkáváme se silnými ženskými postavami, které chtějí poznat samy sebe. Pokud stejně jako bestsellerová autorka věříte, že příběhy mají sílu spojovat, je to to pravé čtení pro vás.

Hlavní postava kuchařka Ivy se vrací do rodného města, aby se postarala o dědictví po milované babičce Ruth. Musí se vypořádat nejen se vzpomínkami z dětství, ale i se vztahy, které před lety zpřetrhala. Spolu s ní se do městečka přižene i bouře a z moře se vynoří dávno ztracená loď. Na povrch začnou vyplouvat stará tajemství, která se přímo týkají také Ivy. Rozhodne se proto zjistit pravdu – o životě babičky Ruth, o historii hotelového rezortu, který její rodina kdysi vlastnila, ale i o sobě samé.

Ukázka z knihy
„U tohoto pobřeží je Atlantský oceán nenasytný. Polyká lodě, zboží, lidi a hladově střeží své poklady a tajemství. Můžou uběhnout dny, měsíce i celá staletí, aniž by zašeptal pravdu, ale pak se najednou klidná hladina zčeří, slané hlubiny se zvíří, někde hluboko pod povrchem povolí sevření, a tajemství je odhaleno.
Těsně předtím, než rozbřesk osvobodil oblohu, stála Ruth na břehu a ve svých osmdesát čtyři let starých kostech cítila hrozivou změnu. Nad světlými mraky, hnanými chladným slaným větrem těsně nad obzorem, vysvitlo slunce. Ještě víc se zachumlala do kabátu a snažila se zahřát si artritické prsty.
„Nikdo tu bouři neviděl přicházet. Jen my dvě, mami,“ prohodila si pro sebe. „Tušila jsem ji, stejně jako kdysi ty.“ V žádných zprávách o počasí nepředpovídali, že by tlaková níže nad Afrikou mohla zamířit na západ, smísit se s teplými vodami Karibiku a přerůst v hurikán čtvrté kategorie. Sezona hurikánů už oficiálně skončila a nikdo nepředpokládal, že by se v tuhle dobu ještě lidé museli evakuovat. Nikdo nevěstil zkázu.“


- Knihu můžete koupit zde


Světlo nad oceánem Světlo nad oceánem Mary Ellen Taylor

Ivy se vrací do rodného města, aby se postarala o dědictví po milované babičce Ruth. Musí se vypořádat nejen se vzpomínkami z dětství, ale i se vztahy, které před lety zpřetrhala. Spolu s ní se do městečka přižene i bouře a z moře... více

Přejít na komentáře (1)