Další kus cesty za námi... (300 tisíc uživatelů, re-reading,...)

novinky

/ Dan
Další kus cesty za námi... (300 tisíc uživatelů, re-reading,...)

Před pár dny překročila Databáze knih hranici 300 tisíc registrovaných uživatelů! Jasně, asi vás stejně jako mě napadne, že ne všichni jsou tu dodnes aktivní... Ale přesto je to krásné číslo a určitý milník! Díky moc za něj.

A to není všechno! Ve chvíli, kdy píšu tyhle řádky, mám pocit že se Databáze zase posunula o velký krok vpřed.
Ještě mám horké prsty od kláves, protože jsem před chvílí nahrál velkou aktualizaci webu. S funkcemi, po kterých volala řada z vás a již dlouhou dobu...

S radostí vám oznamuji, že od teď můžete do Přečtených přidávat každou knihu v libovolném počtu (re-reading), nebo do Knihotéky všechna vlastněná vydání knihy. Ať hezky seznamy odpovídají reálnému počtu.

Snažili jsme se to vymyslet tak, aby to bylo jednoduché, intuitivní, a nenabouralo jednoduchost fungování tlačítka "Přidat do mých knih."

Když tedy v detailu knihy najedete na "Přidat do mých knih" a zaškrtnete např. Knihotéka, vpravo se vám objeví ozubené kolečko. Kliknutím na něj se načte stránka s následným přehledem všech vámi vlastněných vydání této knihy. Vše uvidíte samozřejmě i přímo ve své Knihotéce. Odtud však můžete svá vydání přehledně spravovat. Před kolečkem je vidět i počet již zařazených vydání ve Vaší knihotéce (u Přečtených pak počet přečtení dané knihy.)

Všichni víme, že tyhle funkce jsou důležité, a trvalo dlouho, než došlo k jejich implementaci. Asi to zní jednoduše, ale opravdu nebylo snadné to vymyslet a uvést do praxe. Ani ne tak z technických důvodů, bylo však obtížné promyslet, aby nedošlo k narušení dosavadního chodu a přehlednosti evidence knih. Děkuji moc paulhunterovi, který mi na dálku vypomáhal.

Napište nám do komentářů, zda jsou pro vás tyhle funkce důležité, a přidejte klidně své tipy na vylepšení, rád si je pročtu a nechám se inspirovat.

Hezký zbytek prodlouženého víkendu,
Dan, zakladatel a provozovatel webu


Přejít na komentáře (68)