Další kus cesty za námi... (300 tisíc uživatelů, re-reading,...)

novinky

26.09.2020 / Dan
Další kus cesty za námi... (300 tisíc uživatelů, re-reading,...)

Před pár dny překročila Databáze knih hranici 300 tisíc registrovaných uživatelů! Jasně, asi vás stejně jako mě napadne, že ne všichni jsou tu dodnes aktivní... Ale přesto je to krásné číslo a určitý milník! Díky moc za něj.

A to není všechno! Ve chvíli, kdy píšu tyhle řádky, mám pocit že se Databáze zase posunula o velký krok vpřed.
Ještě mám horké prsty od kláves, protože jsem před chvílí nahrál velkou aktualizaci webu. S funkcemi, po kterých volala řada z vás a již dlouhou dobu...

S radostí vám oznamuji, že od teď můžete do Přečtených přidávat každou knihu v libovolném počtu (re-reading), nebo do Knihotéky všechna vlastněná vydání knihy. Ať hezky seznamy odpovídají reálnému počtu.

Snažili jsme se to vymyslet tak, aby to bylo jednoduché, intuitivní, a nenabouralo jednoduchost fungování tlačítka "Přidat do mých knih."

Když tedy v detailu knihy najedete na "Přidat do mých knih" a zaškrtnete např. Knihotéka, vpravo se vám objeví ozubené kolečko. Kliknutím na něj se načte stránka s následným přehledem všech vámi vlastněných vydání této knihy. Vše uvidíte samozřejmě i přímo ve své Knihotéce. Odtud však můžete svá vydání přehledně spravovat. Před kolečkem je vidět i počet již zařazených vydání ve Vaší knihotéce (u Přečtených pak počet přečtení dané knihy.)

Všichni víme, že tyhle funkce jsou důležité, a trvalo dlouho, než došlo k jejich implementaci. Asi to zní jednoduše, ale opravdu nebylo snadné to vymyslet a uvést do praxe. Ani ne tak z technických důvodů, bylo však obtížné promyslet, aby nedošlo k narušení dosavadního chodu a přehlednosti evidence knih. Děkuji moc paulhunterovi, který mi na dálku vypomáhal.

Napište nám do komentářů, zda jsou pro vás tyhle funkce důležité, a přidejte klidně své tipy na vylepšení, rád si je pročtu a nechám se inspirovat.

Hezký zbytek prodlouženého víkendu,
Dan, zakladatel a provozovatel webu

Komentáře (68)

bekule
08.10.2020

Teprve dnes jsem zjistila že si můžu zařadit podruhé čtenou knihu do přečtených - hurá!Vyřešila jsem to sice vlastním seznamem a ještě si pojistila poznámkou ale na tuto možnost jsem čekala dlouho a moc za ni díky. Databáze je stále lepší a lepší.

Jolana.b
02.10.2020

Milý Dane,
díky za Vaši práci. Díky Vám mám dokonalý přehled, co žádat v knihkupectví a v knihovnách. Také díky Vaší práci mnohem snadněji dohledávám povinnou i nepovinnou četbu pro své děti. Díky Vám za vše a srdečně blahopřeji.

Marky.F
01.10.2020

Naopak, my moc děkujeme za skvělý web! :)

Damato
01.10.2020

Díky za vaši práci...

ljuba
01.10.2020

Děkuji za vaše stránky. Velmi ráda je navštěvuji.

Elapheg
30.09.2020

Skvělé funkce, ty jsem netrpělivě očekával, zvláště přidání několika vydání do knihotéky. Děkuji.

Zmiu
30.09.2020

Mockrát děkuji, obě nové funkce jsem si přála již dlouho. :-)

markyticka
30.09.2020

Dobrý den, moc děkuji, Databázi knih ráda používám a doporučuji dále. Pro mne je nejlepším vylepšením možnost přidat si do knihotéky další vydání knihy a tím si i určit, které vydání mám. Děkuji za to, že pro nás tuto stránku stále vylepšujete. Markéta

1