Comics Centrum: Úžasný svět grafických románů

novinky

PR článek,
Comics Centrum: Úžasný svět grafických románů

Rozhovor se šéfredaktorem nakladatelství Comics Centrum Václavem Dortem.
Scházíme se v obchodě nakladatelství. Na první pohled z jeho interiéru vyzařuje láska a ohromná péče, kterou tu svým knihám dávají. Odcházíme do zázemí, kde u kávy spolu vedeme rozhovor.


S radostí jsem přijal vaše pozvání a přiznám se bez mučení, že s komiksem příliš zkušeností nemám, protože jako čtenář beletrie k němu mám jistou nedůvěru.
Toho jsem si vědom a rád bych, aby čtenáři zjistili, že komiksy jim mohou nabídnout stejně pestrou paletu žánrů jako beletrie. Je samozřejmě nutné komiksy rozlišovat. Naše nakladatelství v drtivé většině vydává grafické romány, které jsou cílené především na dospělé publikum. Často s našimi čtenáři diskutujeme, proto víme, že většina z nich čte i beletrii a naše komiksy jsou pro ně vítaným zpestřením.

To zní zajímavě, ale jak má neznalý čtenář začít?
Především je třeba zbavit se předsudků. U nás radíme spoustě lidí, kteří chtějí začít s našimi komiksy. Stačí se s námi kontaktovat po telefonu, e-mailu, sociálních sítích nebo osobně v obchodě. Vy nám řeknete své žánrové preference a my už vám dokážeme doporučit s čím začít.

Osobně mě od komiksů vždy odrazovala jejich vysoká cena.
To je způsobeno jejich vysokými výrobními náklady oproti běžným knihám. Nicméně naše nakladatelství se snaží podporovat své čtenáře, pořádá slevové akce a i běžně nabízí knihy levněji, než se prodávají v běžných knihkupectvích. Nyní pořádáme akci Comics Centrum Days 2024, a tak mě napadlo, prostřednictvím vaší Databáze knih, čtenářům nabídnout možnost za 50% cenu si naše komiksy vyzkoušet.

A jaké komiksy byste čtenářům doporučil?
Naše nakladatelství se specializuje na dobrodružné příběhy, fantasy, horory a scifi. Na začátek bych pro dospělé doporučil Krajinu půlnočních stínů, Vránu nebo šestidílnou sérii Zámek a klíč, komiksy s Conanem, třídílnou sérii herce Keanu Reevese BRSRKR nebo Hellboye a Sin City. Pro milovníky artušovské legendy máme pětidílnou sérii Král, jenž byl a bude. Překvapením pro mnohé pak je kniha Želvy ninja: Poslední rónin, která navazuje na jejich původní komiksovou podobu a je pro dospělé. Pro naše vlastní děti jsme vydali sérii Myší hlídka, která má oblibu mezi čtenáři všeho věku. Rád bych také upozornil na jedinou beletrii, kterou jsme vydali a tou je ilustrovaná kniha Vítr ve vrbách aneb Žabákova dobrodružství, s naším novým a kompletním překladem, zachovávajícím veškerou lyričnost originálu.

Jak vás vlastně napadlo tuhle akci uspořádat?
Loni v únoru jsme pro samou práci zapomněli oslavit 20 let trvání našeho nakladatelství a vydání 50. knihy z Hellboy universa. A tak jsme to na konci května napravili. Setkalo se to s velkým úspěchem a naši fanoušci nás žádali, abychom akci zopakovali. Je to totiž výborná příležitost pořídit si čtení na léto, netradiční dárek, doplnit sbírku nebo jen zkusit něco nového.
Všechny z Databáze knih tedy srdečně zvu od 25. 6. do 1. 7. k nám do obchodu (Comics Centrum, Slavíkova 19, Praha 2) nebo na e-shop www.comicscentrum.cz. Naše komiksy zasíláme i na Slovensko.

Děkuji Vám za možnost oslovit čtenáře Databáze knih.


Rádo se stalo a doufám, že se Vám Comics Centrum Days 2024 vydaří.


Conan: Zrozen na bitevním poli Conan: Zrozen na bitevním poli Kurt Busiek

Veleúspěšná komiksová řada věrně odrážející původní předlohu spisovatele Roberta E. Howarda. Úchvatný příběh Conanova mládí, počínaje jeho narozením přímo na cimerském bitevním poli a konče dosažením dospělosti během slavné bitv... více


Sémě zkázy Sémě zkázy Mike Mignola

První kniha o pekelném chlapci – Hellboyovi nám ukáže jeho příchod na náš svět, staneme se svědkem vraždy jeho adoptivního otce a poznáme jeho největší Nemesis – mnicha Rasputina. Zároveň poznáme i zbytek zásahového týmu Úřadu... více


Podzim 1152 Podzim 1152 David Petersen

Myši, svádějící nekonečný boj o přežití a o to, aby se jim dobře dařilo v drsných podmínkách světa plného dravců, si na svou obranu založily Myší hlídku. Její členové jsou průvodci, průzkumníci, počasníci, stopaři a ochránci myší ... víceŽelvy ninja: Poslední rónin Želvy ninja: Poslední rónin Kevin Eastman

Budoucnost proměnila New York v technologicky vyspělé bitevní pole, ovládané klanem Noha a jeho kybervojáky. Sem přichází Michelangelo – poslední z želv ninja, aby se pomstil. Z jeho nejbližších zůstaly už jen vzpomínky, a tak mu ... více


Vrána Vrána James O’Barr

James O’Barr přenesením svého utrpení a žalu do kreseb stvořil Vránu – očistný příběh Erika, který se vrátil ze záhrobí, aby se pomstil pouličnímu gangu za svoji smrt a za smrt své snoubenky. Příběh si rychle získal čtenáře po cel... více

Přejít na komentáře (2)