Co spojuje muzikálový hit La La Land s novým Searlesovým románem?

novinky

PR článek,
Co spojuje muzikálový hit La La Land s novým Searlesovým románem?

Češi milují rodinná dramata a pochmurné příběhy. A Johna Searlese. Jak jinak si vysvětlit úspěch jeho knihy Nebudete se bát ničeho zlého, s níž zabodoval nejen ve světě (cena American Library Association a ocenění magazínu Time), ale rovněž na tuzemském knižním trhu.

Také v následujícím románu Zvláštní, ale pravdivé, který vydalo opět nakladatelství Mystery Press, se John Searles představuje jako mistr popisu každodenních, zdánlivě banálních situací, které mají ale často neočekávané a děsivé následky.

Hledání chybějící ponožky odkryje tajemství, jež mělo raději zůstat pohřbené spolu s těmi, kteří už léta tiše spočívají v promrzlé zemi. A potom vás rána lopatou – právě zakoupenou se slevou v nedalekém železářství – pošle do studeného, vlhkého sklepa, kde je slyšet pouze sípavý dech vašeho umírajícího společníka.

Až tak daleko, na samou hranu lidského bytí, dojdou Searlesovi nejednoznační hrdinové jen proto, že učinili něco obyčejného, třeba že otevřeli jedné zimní noci dveře dívce, která tvrdí, že je těhotná se svým dávno mrtvým milencem.

Ať už budete ale číst tento román jakkoli – jako temné rodinné drama, thriller či pochmurnou love story –, nezapomeňte: tenhle příběh je sice zvláštní, ale možná, možná je i pravdivý

Jak k němu přistoupí Fred Berger, producent muzikálového hitu La La Land, který podle knihy chystá film s Amy Ryanovou (Gone, Baby, Gone) a Gregem Kinnearem (Lepší už to nebude) v hlavních rolích, zatím nevíme. Dozvíme se to ale na jaře příštího roku, kdy by měl jít snímek do kin.

Temné rodinné drama Zvláštní, ale pravdivé si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Presshttp://www.mysterypress.cz/john-searles-zvlastni-ale-pravdive.html.


Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

VRAŽDA A POMSTA, SMRT A LÁSKA… Po pádu z požárního schodiště u svého bytu na Manhattanu se Philip Chase nastěhuje zpátky domů ke své matce Charlene, zahořklé ženě, která se nikdy úplně nesmířila se smrtí mladšího syna Ronnieho,... více


Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

DVĚ SESTRY. JEDNO TEMNÉ TAJEMSTVÍ… Jedné zasněžené zimní noci vezmou rodiče svou dceru Sylvii s sebou na tajemnou schůzku do nedalekého kostela. Zatímco dívka čeká v zaparkovaném autě, jsou její otec i matka za nejasných okolno... více

Přejít na komentáře