Bazar na Databázi má za sebou rekordní rok

novinky

07.01.2021 / Dan
Bazar na Databázi má za sebou rekordní rok

Za loňský rok se v našem bazaru prodalo více než 100 tisíc knih. V reálu to bude ještě více, protože to není možné změřit na sto procent. Loni to bylo lehce přes 90 000.
Od spuštění bazaru (cca 10 let) se jich tu prodalo už téměř 650 000.

Stále platí doporučení nakupovat od uživatelů s ověřeným účtem, od kterých je minimální riziko ztráty předem zaslaných peněz.

Chybí vám něco v bazaru? Napište nám do komentářů.

Komentáře (34)

Marthas
28.01.2021

To krákorka a tom0579: S tímhle bych si troufla trochu nesouhlasit. Pokud vím, nezmizela možnost psát lidem ale pouze byla provedena změna, a to už před nějakou dobou, zobrazení v Chci si koupit. Nějakou dobu sice bylo Chci si koupit zamčeno pro všechny a u všech, ale proběhla tu žádost, aby si lidé mohli zvolit, zda chtějí mít nadále tuto položku viditelnou nebo ne. A ti kteří to chtějí a vědí o tom, si tuto položku mohou na svém kontě odemknout. Věc jiná je, jak je to hodně bezpečné. Člověk s takto viditelnou položkou je čím dál více vystaven riziku zdejších "podvodníků", kteří využívají možnosti 10 volných kreditů pro nováčky a pravidelně tak přesvědčují leckoho, že se to opravu nevyplatí, aby bylo vidět, co chcete.

krákorka
28.01.2021

Souhlasím s tom0579, že zmizela možnost psát lidem.Nyní se nedozvíte co kdo prodává...

tom0579
28.01.2021

Dobrý, do doby, než zmizela možnost psát lidem co shánějí něco, co máte.
Prostě, buď podáte inzerát, nebo neprodáte...

Cajda
26.01.2021

...a myslím, že další rekordy budou lámány se zavřenými knihovnami!
Koupím, přečtu, posílám dál....

ZuK1
11.01.2021

Je úžasné, čo všechno nabízí Databáze knih svým uživatelům zdarma !
Proto mi částka 3 Kč za 3 měsíční zveřejnění inzerátu nepřipadá vůbec tak závratná. Já osobně vnímá bazar knih jako výbornou možnost ušetřit a sehnat za nižší a výhodnější cenu knížku, do které se mi nechce investovat plnou cenu a kupovat si ji novou novou. Zvlášť chci-li si ji jen přečíst, nenechávat a nabídnout ji třeba dalším čtenářům. Případně se poptávkovým inzerátem naopak pokusit sehnat něco, co už se na pultech knihkupectví nevyskytuje. Sama bazar knih velmi ráda využívám a mám s ním ty nejlepší zkušenosti. Člověk postupně zjistí, kdy je pro něho výhodný, jak a od koho kupovat, jaké knihy se přes něj dají za dobré ceny sehnat anebo naopak bez problémů prodat a má tedy smysl si podat inzerát. Potom jsou knížky, u kterých stačí si jen zadarmo průběžně sledovat nabídky či poptávky a nakonec ty, které i když je budete nabízet 2 roky za pár korun, prodatelné bohužel nejsou a nemá smysl je donekonečna inzerovat (přestože se může jednat o díla hodnotná, ale před lety byla vydávaná v obrovských nákladech a knihovny rodičů a prarodičů jsou jich všude plné). Je to tedy na každém uživateli kdy bazar využít. Existují i jiné možnosti, antikvariáty, Trh knih, kde je možné zveřejňovat nabídkové i poptávkové inzeráty v libovolném rozsahu donekonečna zcela zdarma, ale z každé prodané knížky mu potom strhnou 15 % poplatek z její ceny, min. 11 Kč. A to přitom tento web čtenářům narozdíl od Databáze nic jiného nenabízí.
Ale zpět k dotazu „chybí vám něco v bazaru?“ bych možná uvedla příklad právě zmiňovaného Trhu knih a to je přehledná záložka koupených a prodaných knih (datum, od koho, titul, částka). Není to sice věc tak důležitá, ale mít takový stručný přehled knih, které si už člověk přes Databázi koupil či prodal může být docela zajímavý.
Každopádně Danovi držím palce, moc fandím jeho práci, protože Databáze knih je pro mě jednoznačne ten nejlepší a nejúžasnější web a děkuji mu za něj :-)!
Stejně tak i všem lidem, kteří se na jeho rozvoji podílejí, třeba i jen vkládáním nových knih či komentářů a mají z toho radost.

R.E.M.
10.01.2021

Marthas: Mám stejný názor.
Bazar vyšel vstříc prodejcům a přeprodejcům, pro běžné uživatele a čtenáře se stal méně přívětivým.

Kattie, barack - bezesporu, na začátku byl Danův výborný nápad založit knižní web. Za fungováním DK je spousta práce, spousta Danovy práce, programování... Ale neměli bychom zapomínat, že spoustu práce udělali a dále dělají uživatelé, kteří ve svém volném čase a zadarmo vkládají desítky, stovky a mnozí i tisíce nových knih a údajů, neúnavně opravují vložená nesprávná data a chyby, stejně jako bychom neměli zapomínat na čtenáře, kteří darují svůj čas - napíšou komentáře ke knihám, podělí se o svůj názor a pomohou jiným ve výběru čtení nebo při koupi dárku.
DK je komerční stránka a komerční projekt, ale zásluhu na obrovském množství knih, autorů a informací má vedle majitele webu i mnoho "bezejmenných" lidí, ochotných věnovat zadarmo svůj čas a práci. Bez nich by web vypadal jinak.

siena
10.01.2021

Řekla bych, že jsme tu ani nic nenamítali. Naopak, dostávali jsme od některých uživatelů hubováno, že to je samozřejmě čistě altruistické dílo. Myslím, celou DK. Pravda, v poslední době, podobné hlasy utichly. O to více, barack, je pak logická námitka, proč jsou dnes nabídkové inzeráty zvýhodněny, vůči těm poptávkovým. Nevím, když tu před zpoplatněním oba druhy inzerátů byly součástí Bazaru, jaký je důvod, proč dnes jsou poptávky viditelné pouze u samotné knihy. Evidentně za tím nestojí technické problémy, náročnost softwaru. I čas, od doby zpoplatnění poptávek, v tom nebude hrát nejspíš roli.

barack
10.01.2021

Kattie: samozřejmě. Databázeknih není nějaká služba veřejnosti nebo charitativní projekt, ale normální komerční stránka. Takže je logické, že si chce její majitel vydělat a nelze proti tomu nic moc namítat :-)

1