Autorka fantastiky Vilma Kadlečková boduje s Myceliem

novinky

08.08.2013 / paulhunter
Autorka fantastiky Vilma Kadlečková boduje s Myceliem

Už velice dlouhou dobu nestrhl žádný fantastický román z českých vod takovou pozornost, jako Jantarové oči Vilmy Kadlečkové. Jantarové oči, jakožto první část pětidílné ságy Mycelium, zaznamenávají velký úspěch u čtenářů a také získávají příznivé ohlasy od recenzentů, jejichž pochvalné příspěvky se začaly na internetu a v dalších médiích hojně vyskytovat.

Vilma Kadlečková (vl. jm. Klímová) se narodila v Praze roku 1971. Je spoluautorkou hry na hrdiny Dračí doupě, přiznivkyní fandomu či překladatelkou. V minulosti pracovala např. v nakladatelství Altar a Harlequin. Od roku 1987 se v různých fanzinech a literárních soutěžích začaly objevovat její povídky, za které získala řadu ocenění (Cena Karla Čapka,...).

Od počátku devadesátých let publikovala několik knih, z nichž se většina řadí k cyklu Legendy o argenitu, který mapuje budoucnost vesmíru. V tomto vesmíru mimo jiné figuruje nerost argenit, který slouží jako zdroj energie pro psychotronické činnosti a také mimozemšťané, s nimiž je Země v kontaktu.

Do cyklu Legendy o argenitu spadá také román Jantarové oči, který vydalo letos v červnu nakladatelství Argo. Dostupná je už i elektronická verze knihy a oficiální stránky věnované tomuto dílu, kde se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací. Na základě příznivých reakcí lze očekávat vydání i dalších navazujících dílů z Mycelia, neboť autorka má již celou sérii dopsanou a vše tedy bude záležet na rozhodnutí nakladatelství.

Zdroj: mycelium.argenite.org, argenite.org, argo.cz, kosmas.cz, Adamovič, Neff: Slovník české literární fantastiky a science fiction (1995)Jantarové očiJantarové očiVilma Kadlečková

Lidstvo navázalo styky s planetou Össe a začalo využívat tamní myceliální technologie. Zatím se úspěšně daří ignorovat nepříjemnosti, které s sebou kontakt s teokratickou civilizací Össeanů přináší: kult vesmírných Lodí, krvavé lidské oběti...více

Komentáře (5)

pil
27.08.2013

Přečteno.Mohu jen potvrdit. Doufejme, že na Vánoce Argo vypustí druhý díl:-)

Dáma s hrnstjm
09.08.2013

Wow, díky za tip, budu zas nejméně o tři kila chudší (ó, kéž by to byla skutečná kila, těch bych se zbavila bez milosti hned!)

Ronin Roujin
09.08.2013

Už se prodává, takže to vypadá, že budu zas nejméně o dvě kila chudší http://www.kosmas.cz/knihy/185597/mycelium-i-jantarove-oci/

elfos
09.08.2013

Ano, už jsem o ní slyšela/viděla - samou chválu. A obálka se taky moc povedla. Ale nakladatelství Argo mívá obecně pěkné obálky.

Thanyss
09.08.2013

To vypadá zajímavě, zařazuji do wish listu...