A další eknihy zdarma ke stažení...

novinky

22.02.2019 / Dan
A další eknihy zdarma ke stažení...

Že máme tuhle sekci na webu asi už víte? Že je tam přes 900 eknih asi už také víte? Ale že je stále doplňujeme, asi už nevíte?

Zobrazit dnes přidané eknihy zdarma (dnes přidáno téměř 50 eknih, např. od Michala Viewegha)

Do budoucna se k novým eknihám dostanete následnovně. Stačí si tu sekci otevřít (Knihy - Eknihy zdarma ke stažení), a pak si je zobrazíte seřazením podle volby: “poslední přidané”.

P.S.: Znovu děkujeme za spolupráci Městské knihovně v Praze

Napište nám do komentářů, zda a v jakém poměru čtete papírové vs. eknihy. Díky.

Komentáře (51)

polednice1705
22.05.2019

Ráda bych si pár knih přidala, ale většina nebo možná všechny / nechtělo se mi všechny projíždět / jsou ve formátu epub, pdf nebo prc a pod., a to moje čtečka Kindle nepodporuje... Ve formátu mobi jsem nenašla zatím nic. Nebo má někdo jiné zkušenosti, jak na to?

postrach
06.03.2019

Zatím jsem vybrala Léto s kovbojem a série o básnících.E-kniha je dobrá věc.ale neumím si do Kindlu 5.který vlastním hodně let.sama ztahovat a stále u mě vedou papírové knihy.které jsou velmi nepraktické na cesty.Jsem za tuhle novinku ráda.

vsemerad
06.03.2019

Docela rád bych sem přidal pár e-knih, avšak nejde to. A bylo by jich dost (cca 40), jenže na papíře z nich doposud vyšla menší část, ostatní jsou jen e-knihy, takže nemají ISBN a tudíž sem nejdou vložit. Proč?

Rezi29
03.03.2019

Mám hodně papírových knih doma, pomalu, ale jistě však přecházím na e-knihy. Jednak nezabírají žádné místo, cestuje se s nimi velice dobře, a dokonce jsem zjistila, že na čtečce rychleji čtu. Ale zatím to mám tak v poměru 40% papírové, 40% e-knihy a 20% audioknihy.

Šungitka
02.03.2019

Od té doby, co mám čtečku (asi 6 let) čtu jenom z ní. Vyjímečně, když není e-kniha a je jen papírová, tak si přečtu i tu. Ale přednost dávám čtečce. Fascinuje mě, že mám stále celou knihovnu ssebou, že mě nebolí ruce při držení knihy a nezabírá to žádné místo. My i tak máme doma plné knihovny knih, na skříních i pod. Takže to množství knih, které jsem přečetla za těch 6 let bych k nám nevtěsnala (a ani bych je nikdy neobjevila). Tudíž díky čtečce jsem se opět (jako v mládí) stala velkým knihomolem.
Také jak můžu, tak poslouchám audioknihy. Můj muž, ten poslouchá audioknihy asi z 95%, 5% e-knihy. U mě je to tak: 90% e-knihy, 8% audioknihy a asi 2% papírové.

RSí
02.03.2019

Když cestuji (a cestuji dost), mám v batohu čtečku a většinou nějaké periodikum. Při výběru pak z 90% zvítězí papír. Takže knihy 50%, 45% časopisy/noviny, 5% čtečka.

stanislav0373
02.03.2019

Většinou vyhrává čtečka, neboť hodně cestuji a tím pádem je úspora místa prioritou...Nicméně jsme si doma se ženou udělali v ložnici novou knihovničku (rozuměj 4 velké knihovny s celkovým počtem lehce přesahujícím 1 000 knih), takže když jdu kolem, kolikrát jen lehce přivoním...

inkara
01.03.2019

Papírové vedou, mám ráda jejich vůni. Ale to, že se dělíte o eknihy, je boží! Na cesty nebo dlouhé čekání, kdy si člověk zapomene dát do kabelky knihu, je to to nejlepší, co může být! Díky za to!

1