21. Podzimní knižní veletrh

novinky

/ paulhunter
21. Podzimní knižní veletrh

Podzimní knižní veletrh s pořadovým číslem 21 se bude konat v pátek 21. a sobotu 22. října 2011 v Havlíčkově Brodě. Představí se na něm více než 150 českých nakladatelů. Letošním tématem jsou Knihy a svoboda a stejně se jmenuje i nejvýznamnější doprovodná akce letošního veletrhu.

Festival Knihy a svoboda je pořádán českým a mezinárodním PEN klubem a je součástí celosvětové sítě literárních festivalů Free the Word. Cílem je připomenout důležitost svobody, zejména svobody slova. Letošní první ročník festivalu Knihy a svoboda je středoevropský – budou při něm číst rakouští, slovenští a čeští spisovatelé, bude připomenuto několikanásobné výročí Karla Havlíčka Borovského, přijedou zajímaví hosté z Běloruska. Součástí veletrhu se letos nově stává seminář pro zahraniční bohemisty, pořádaný Českým centrem PEN klubu. Na veletrh přijede 30 známých i začínajících překladatelů české literatury z několika zemí (Velké Británie, Finska, Srbska, Rakouska, Bulharska, Rumunska, Švýcarska, Ruska...)

V rámci programu veletrhu i festivalu vystoupí mnoho známých osobností - Robert Fulghum, Zdeněk Svěrák, Michal Viewegh, Tomio Okamura, Arnošt Goldflam a další. Nebude chybět ani řada výstav, za zmínku stojí Současná česká ilustrační tvorba v Galerii výtvarného umění, věnovaná Janu Kudláčkovi a v Muzeu Vysočiny bude otevřena nová expozice Karla Havlíčka Borovského.

Další podrobnosti najdete přímo na oficiálních stránkách veletrhu.

Zdroj: hejkal.cz


Přejít na komentáře (1)