100 nejčastějších pravopisných a gramatických chyb

novinky

PR článek,
100 nejčastějších pravopisných a gramatických chyb

Červená propiska: 100 perliček pro (ne)milovníky češtiny

Tato kniha není žádná výkladová mluvnice ani slovník – je určena všem = žákům a studentům, kteří krásy jazyka teprve objevují, nebo i dospělým, kteří nechtějí chybovat a stále hledají lásku k naší mateřštině. Za pomoci příkladů a diktátů, jež jsou speciálně vytvořené k jednotlivým perličkám, si osvěžíte znalosti ze školních lavic, které jste třeba i zapomněli. Na své si přijdou nejen milovníci, ale především „nemilovníci" češtiny, kterým kniha může pomoct v textech méně chybovat. Autorky navíc přidaly k některým výrazům i užitečné pomůcky a tipy. Tato kniha byla vytvořena s láskou k češtině.
#100perlicek

Z předmluvy autorek:

„Milí čtenáři,
právě držíte v ruce výtvor dvou nadšených korektorek. Jsme Karla a Sabina, kamarádky z vysoké, které se při své práci neustále setkávají se stejnými chybami a perličkami. Vnitřní touha šířit své znalosti, pomoct lidem a hlavně láska k jazyku nám nedaly a v roce 2018 jsme založily vzdělávací projekt Červená propiska. Abychom dostaly informace k co nejširšímu publiku, spustily jsme stejnojmenný blog a instagramový profil. Nově máme také podcast, jejž najdete pod názvem Čeština je láska. Možná byste „výuku češtiny" na sociálních sítích nečekali, ale podle nás jsme udaly v Česku nový trend v této oblasti. Češtinu totiž metaforicky přirovnáváme ke svalu, který ochabne, když jej netrénujete. Takže jsme skoro jako fitness influencerky. To, že o dva roky později dostane náš projekt i knižní formu, se nám ani nesnilo. Protože mnoho z vás nás pod označením Červená propiska již zná, rozhodly jsme se knihu vydat právě pod tímto pseudonymem. Pod ním také příručku v knihkupectvích hledejte. Jsme rády, že jste si tento projekt oblíbili stejně jako my. Vznikl totiž jako taková nostalgická vzpomínka na hodiny českého jazyka na základní škole, kdy nám naše paní učitelky červenou propiskou označovaly chyby v diktátech..."


O projektu Červená propiska:

Dvě kamarádky z vysoké, Karla a Sabina, se rozhodly šířit své znalosti češtiny zábavnou formou na sociálních sítích. Cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí.
@cervenapropiska


100 perliček pro (ne)milovníky češtiny 100 perliček pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Seznamte se jednoduchou a zábavnou formou se stovkou nejčastějších pravopisných a gramatických chyb, které Češi dělají. Tato kniha není žádná výkladová mluvnice ani slovník – je určena všem, ať žákům druhého stupně základních škol... více

Přejít na komentáře (4)