10 důvodů, proč se naučit anglicky

novinky

PR článek, 13.06.2019
10 důvodů, proč se naučit anglicky

Přemýšlíte nad tím naučit se anglicky? Pak si přečtěte těchto 10 důvod, proč byste měli hned s výukou začít! Umět anglicky je důležité a lidé po celém světě se rozhodují studovat angličtinu jako hlavní cizí jazyk. Mnoho zemí zahrnuje angličtinu jako druhý jazyk hned po svém mateřském a děti se učí anglicky již od brzkého věku. Nicméně, víte, proč je angličtina tak důležitá?

1) Angličtina je nejběžnější a nejpoužívanější jazyk na světě. Statisticky jeden z pěti lidí mluví nebo alespoň rozumí anglicky.

2) Nejen cestování a turistiky, ale i počítačů, diplomacie a mnoho dalších oblastí je angličtina hlavním jazykem. Znalost angličtiny rozšiřuje šance na získání dobré práce v nadnárodní společnosti nebo k nalezení práce v zahraničí.

3) V 53 zemích světa je angličtina oficiálním jazykem. A to je dohromady opravdu velký počet lidí.

4) Pro více než 400 milionů lidí po celém světě je angličtina mateřským jazykem.

5) Angličtina je jazyk médií. Pokud umíte anglicky, nebudete muset spoléhat na překlady nebo titulky pro to, abyste si užili své oblíbené knihy, písničky nebo filmy.

6) Na internetu je nejvíce používaným jazykem také angličtina. Většina webových stránek je v tomto jazyce a vy díky znalosti angličtiny budete schopni jim dobře rozumět a účastnit se případných diskuzí.

7) Angličtina stojí na jednoduchých základech a naučit se dobře anglicky není v porovnání s jinými cizími jazyky nic složitého.

8) Učit se anglicky není jen užitečné, ale i uspokojující. Je to dobrý pocit dosahovat nějakého progresu a umět stále více nových slovíček. Výuku angličtiny si budete užívat ještě víc až po pár lekcích uvidíte první větší progres.

9) Jelikož je angličtina užívána v tolika zemích, je na světě tisíce škol, které poskytují studijní programy a výuku v angličtině. Pokud umíte anglicky dobře, máte spousty možností nalézt si svůj vysněný obor, který vás bude bavit studovat.

10) Prostě je to zábava! Výukou angličtiny se také dozvíte mnoho dalších zajímavostí, třeba o cizích kulturách.

Anglicky se nejlépe naučíte, když sami vycestujete do anglicky mluvící země. Z počátku to může být velmi stresující, ale časem si zvyknete a vaše znalost angličtiny bude rapidně růst. Pokud však preferujete jistotu a bojíte se či nemáte možnost náhle vycestovat, výuka angličtiny nebo například různé firemní jazykové kurzy by pro vás mohly být ideální. Dalším skvělým tipem je začít číst knihy v angličtině.

Komentáře (14)

rechr
08.07.2019

Odpusťte, ale mám pocit, že angličtina je sice důležitá, ale co ostatní jazyky? Nedávno jsme byli ve Španělsku - mnoho lidí tu nechce mluvit jiným jazykem než tím svým, popř. německy. Myslím si, že jen AJ dnes nestačí. Je třeba se více učit i jiné jazyky -např. NJ, FJ, RJ, ŠJ...Jsem ráda sama za sebe, že mám znalosti NJ i RJ, patřím k těm, které sice AJ minula, což je mi líto, ale nenaříkám si. Němci mají pořekadlo: "Englisch ist MUSS, Deutsch ist PLUS." - (AJ je "mus", NJ je plus.") S tím souhlasím. Když se hlásíte někam do zaměstnání chtějí sice AJ, ale zároveň hledají někoho, kdo plynně používá i jiné jazyky, protože AJ dnes už umí skoro každý - tedy kromě naší Husákovy generace.(samozřejmě vím, že existují škovní, co tento deficit dohnali)

los
18.06.2019

...a myslíte, že to bude platit i po brexitu?

kamale
16.06.2019

jeste jedna modroust v jedne vete,lide by se meli predevsim domluvit,i přesto,že se chtějí hlavně bavit a líná huba holé neštěstí.děkuji za přečtení mého příspěvku,mějte se

kamale
16.06.2019

z vlastní zkušenosti vím,že když ste v rodné zemi,naučíte se dobře mluvit s lidmi....běžná,hovorová řeč.
spisovný jazyk vás naučí i u nás na gymplu
slovíčka musíte biflovat sami
nejhorší je bojovat s vlastní lenností a cizí blbostí
mám tenhle web moc rád,zdar knihomolové

Jane333
15.06.2019

Umět anglicky je určitě skvělé (cool), ale tady mi ta reklama fakt nějak nesedí, ještě takhle ve formě článku ( i když je tam tedy uvedené, že je to PR )

Petra38
15.06.2019

Trochu me prekvapilo,ze se tu clanek objevil. Neprijde mi jako obvykle clanky, co se tu vyskytuji...:-) ale abych zareagovala,myslim,ze umet jakykoliv cizi jazyk je dnes velmi dulezity hlavne kvuli pracovnim prilezitostem. Ja jsem na MD a citim nutnost se predem zdokonalit v jazyku:-) jinak jo, vypada to jako reklama :-)

encyklopedie
14.06.2019

.....učitelé potvrdí, že český děcka nemají českou slovní zásobu, neumí se česky vyjadřovat ....
hlavně že jsou na vše ready a cool .....
Na DK se přece nepíše o knihách.... tady jsou přednější takové kraviny jako je šmejdové
10 důvodů, proč se naučit anglicky

-Jezynka-
14.06.2019

Dle mého by nebylo od věci, kdyby článek propagující učení se cizí řeči dával v prvé řadě smysl v češtině. Nad chybějící čárkou hned v první větě by se asi pozastavoval jen hnidopich, ale formulace „Nejen cestování a turistiky, ale i počítačů, diplomacie a mnoho dalších oblastí je angličtina hlavním jazykem.“ (bod 2) je přinejmenším kostrbatá, nechceme-li říci rovnou nesmyslná. Když už tu musí viset reklamy, ať se prosím alespoň někdo postará, aby byly jazykově správně!

1