10 důvodů, proč se naučit anglicky

novinky

PR článek,
10 důvodů, proč se naučit anglicky

Přemýšlíte nad tím naučit se anglicky? Pak si přečtěte těchto 10 důvod, proč byste měli hned s výukou začít! Umět anglicky je důležité a lidé po celém světě se rozhodují studovat angličtinu jako hlavní cizí jazyk. Mnoho zemí zahrnuje angličtinu jako druhý jazyk hned po svém mateřském a děti se učí anglicky již od brzkého věku. Nicméně, víte, proč je angličtina tak důležitá?

1) Angličtina je nejběžnější a nejpoužívanější jazyk na světě. Statisticky jeden z pěti lidí mluví nebo alespoň rozumí anglicky.

2) Nejen cestování a turistiky, ale i počítačů, diplomacie a mnoho dalších oblastí je angličtina hlavním jazykem. Znalost angličtiny rozšiřuje šance na získání dobré práce v nadnárodní společnosti nebo k nalezení práce v zahraničí.

3) V 53 zemích světa je angličtina oficiálním jazykem. A to je dohromady opravdu velký počet lidí.

4) Pro více než 400 milionů lidí po celém světě je angličtina mateřským jazykem.

5) Angličtina je jazyk médií. Pokud umíte anglicky, nebudete muset spoléhat na překlady nebo titulky pro to, abyste si užili své oblíbené knihy, písničky nebo filmy.

6) Na internetu je nejvíce používaným jazykem také angličtina. Většina webových stránek je v tomto jazyce a vy díky znalosti angličtiny budete schopni jim dobře rozumět a účastnit se případných diskuzí.

7) Angličtina stojí na jednoduchých základech a naučit se dobře anglicky není v porovnání s jinými cizími jazyky nic složitého.

8) Učit se anglicky není jen užitečné, ale i uspokojující. Je to dobrý pocit dosahovat nějakého progresu a umět stále více nových slovíček. Výuku angličtiny si budete užívat ještě víc až po pár lekcích uvidíte první větší progres.

9) Jelikož je angličtina užívána v tolika zemích, je na světě tisíce škol, které poskytují studijní programy a výuku v angličtině. Pokud umíte anglicky dobře, máte spousty možností nalézt si svůj vysněný obor, který vás bude bavit studovat.

10) Prostě je to zábava! Výukou angličtiny se také dozvíte mnoho dalších zajímavostí, třeba o cizích kulturách.

Anglicky se nejlépe naučíte, když sami vycestujete do anglicky mluvící země. Z počátku to může být velmi stresující, ale časem si zvyknete a vaše znalost angličtiny bude rapidně růst. Pokud však preferujete jistotu a bojíte se či nemáte možnost náhle vycestovat, výuka angličtiny nebo například různé firemní jazykové kurzy by pro vás mohly být ideální. Dalším skvělým tipem je začít číst knihy v angličtině.


Přejít na komentáře (14)