zuzza985 zuzza985 komentáře u knih

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

(SPOILER) Jedna z mých oblíbených knih spisovatelky Agathy Christie. I přesto že začátek byl zdlouhavý a ztrácela jsem se v postavách tak kniha je sama o sobě vskutku úžasná. Snoubenci Jackie a Simon byli mladý zamilovaný pár. Tato idylka jim moc dlouho nevydržela, jelikož se Jackie rozhodla představit Simona její přítelkyni Linnet Ridgewayové. Simon se do Linnet zamiloval na první pohled a představy Jacquellin byly zničeny. Simon zrušil svatbu a zasnoubil se s slečnou Ridgewayovou. Jakmile jsem se dostala dál,vše šlo ráz naráz. Najednou se Linnet a Simon Doylovi plavili po Nilu a užívali si své líbánky. Ovšem že na lodi se objevil i geniální Hercule Poirot, který se těšil na klidnou dovolenou na vodě. Přišel první velký problém. Jackie je zpět. V této pasáži je spousta malých detailů, že to ani nejde popsat. A z ničeho nic následovně přišla první vražda. Ubohá Linnet byla zastřelena ve spánku. Vše se začalo hroutit a Poirot přišel na scénu. Kdo mohl být podezřelý víc než ublížená Jacquellin. Zde příběh začal být napínavý. Již zmíněný Poirot vyšetřoval i přesto že očekával odpočinek. Další vraždy se skládaly na sebe a vypadalo to že není z této situace východisko. Plukovník Race nebo-li přítel Poirota byl v koncích ale Hercule byl přesvědčen že to vyřeší. A tak se i stalo. Pachatelem byl nepodezřívaný Simon a dokonce měl komplice. Jackie. Pomohla mu s jeho plánem.
Tuto knížku můžu jen doporučit. Úžasná zápletka i rozuzlení.

21.04.2023 5 z 5