zuzana0199 zuzana0199 komentáře u knih

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

To byla taková nádhera....chtěla jsem se vrhnout na další knížku, ale prostě nemůžu, protože mám tuhle pod kůží.

Z popisku jsem čekala oddechovku a ono vůbec!
Hlavní postavy jsou neskutečně reálné, uvěřitelné a chytnou vás za srdce. U románů se mi pravidelně stává, že nad chováním postav protáčím oči a mám pocit, že autor za každou cenu tlačí na pilu a aby byly postavy zajímavé - na sílu jim přidává životní drama/pohnutou minulost. Tady se to jako u jedné z mála knih neděje, nebo ne tak, aby to cynika jako jsem já rozčilovalo. Právě naopak. Osudy kluků jsou podány citlivě, neagresivně a člověk prahne potom, abych se o nich mohl dozvědět úplně všechno.

První 2/3 jsou úplně neskutečné - popsání pocitů, míst a postav...zvládla bych toho ještě dalších 440 stran, protože jsem měla pocit že s Kainem i Ethanem prožívám každou jejich radost i bolest, rozumím jejich povahám, mám pocit, že je znám odjakživa, prostě a jednoduše dýchám stejný vzduch.

Konec byl možná trošku rychlý, ale v mých očích rozhodně jako happy end, díkybohu(autorkám) za to!

Už teď vím, že si ji budu muset brzy přečíst znovu.

31.08.2023 5 z 5