Zora676 Zora676 komentáře u knih

Podivuhodný dům slečny Zvířené Podivuhodný dům slečny Zvířené Magdalena Hai

Kniha plna krasnych ilustraci, tajemna, cestovani casem, duchu a spoustu dalsiho. Doporucuju!

22.07.2021 5 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

"Za dlouhá léta výzkumu jsem se naučil, že všechny příběhy, i ty nejzlomyslnější lidové báchorky, jsou důležité. Jsou to červené nitě, které nás mohou vyvést z labyrintu. Chovám v naději, že tenhle příběh bude tvou nití a na jeho konci najdeš dveře."

Co se týká děje, nečekala bych, že mě příběh tak pohltí. Opravdu mohu říct, že mě pohltil hned od první strany. Setkáváme se s hlavní hrdinkou jménem January. Dívka vyrůstá bez matky, otec je stále na pracovních cestách. Bydlí se svou chůvou, u zaměstnavatele jejího otce, pana Locka. Příběh snoubí dvě dějové linky, které se v jednu chvíli spojí a vše najednou začne dávat větší smysl. Je to velice napínavé čtení, kdy potřebujete číst, abyste věděli, co se bude dít dál. Líbilo se mi taky, jak byla ukázaná a pojata psí láska - oddaná.
Jako malý mínus musím uvést sprostá slova, která jsou dle mého využita v některých případech, ve kterých postrádají smysl. Ač jako čtenář Irvina Welshe opravdu nejsem puritán, někdy mě to vyrušovalo. Dále také slovo "spílat" - poslední dobou se toto slovo vyskytuje v literatuře moc často, nevšimli jste si? Nebo je to překladem? Já uznávám, že jsem teoreticky věděla, co to slovo znamená, ale pro jistotu jsem si to vygůglila. Ale určitě stojí za přečtení:).

24.11.2020 4 z 5