Zooropa Zooropa komentáře u knih

Bílá věž Bílá věž Jindřich Rohlík

Příběh v tomto pokračování se stává mnohem více akčním a oproti prvnímu dílu (Legenda o Rovenu) mne bavil mnohem víc. Cítím v něm podobnosti s hrami a filmem, zde konkrétně někým jiným zmiňovaný Pán Prstenů. Situace z Tolkienova díla (hrdinové pronásledováni aby pak nestvůry najednou utekly před něčím horším, armáda duchů apod) mi okamžitě při čtení naskočily. Ale vlastně mi to nevadilo, působí to na mne jako odkaz nebo pocta podobných děl. Jak už jsem zmínil u komentáře k prvnímu dílu, osobně mi vadí přílišná vulgarita a vyloženě "dnešní" dialogy postav. Ale když se na to povznesu, četl se mi druhý díl dobře a moc se těším na pokračování

16.06.2017 4 z 5

Legenda o Rovenu Legenda o Rovenu Jindřich Rohlík

Jsem ovlivněný tím, že počítačové hry Brány Skeldalu mě bavily a byl jsem zvědavý jak dopadne psaný příběh z tohoto světa. Musím říct, že jsem se u knihy dobře bavil. Jsem tolerantní vůči podobnostem scén z her a filmů - to beru spíš jako odkazy, nebo pocty. Při čtení si vybavím nejrůznější momenty z mládí a hraní Dračího doupěte nebo Dungeon her nebo dokonce Lárpů. Trošku mi osobně vadí přiliš velká vulgarita. Dialogy a rozhovory postav jsou příliš "dnešní" .To mi malinko kazí atmosféru, naproti tomu styl vypravění příběhu samotného si zachovává fantasy charakter. Ale přesně tak je tomu i v Jindřichově počítačové hře. Kniha je jednoznačně cílena na hrami odchované dospěláky a kvůli některým lechtivým scénám bych ji svým dětem dal přečíst až tak v 15ti. Jak už zde bylo v jiných recenzích psáno - první kniha ze čtyř příběh rozjiždí, takže má pomalejší tempo. Již jsem četl pokračování a bavilo mne zase o chloupek víc. Těžko hodnotit, dokud si nepřečtu všechny 4 díly ale velice se na další dva těším.

16.06.2017 4 z 5