Žeňa111 Žeňa111 komentáře u knih

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

(SPOILER) Sbírka příběhů o židovském ghettu. Všechny jsou těžké a smutné.
Autoru se perfektně podařilo zprostředkovat pocity postav, například když se chlapec snažil králíka ukázat své kamarádce a uvědomil si, že se s nemocí nevyrovnala, já jako bych sám ocitl na jeho místě, s tím pocitem beznaděje a prázdnoty. Podobné pocity se objevily ve mně i v ostatních příběhech, například když Ervin potřebovаl citron...
Nelituji přečtení této sbírky, líbila se mi, na film se asi taky někdy podívám.

06.06.2023

Stopařův průvodce po Galaxii Stopařův průvodce po Galaxii Douglas Adams

(SPOILER) Neobvyklý vesmírný román.

Existuje zápletka - je docela jednoduchá, ale zároveň velmi nepředvídatelná, protože jak můžete předpovědět, že poté, co se dostanete do vesmíru poblíž hrdinů za méně než minutu, bude na palubě obrovská loď s prezidentem galaxie? Obecně se mi to líbilo

Také se mi moc líbily některé vtipné citáty z knihy, například: „Pokud se ocitnete v bezvýchodné situaci, pak se radujte, že k vám byl život laskavý, a pokud ne, pak se radujte, že brzy skončí.“

Kniha byla vytvořena pro lidi, kteří milují jiskřivý humor a sarkasmus, je lehká a velmi pozitivní.

Mohu doporučit každému, kdo je přesycen složitými tématy a spletitými příběhy.

09.02.2023

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

(SPOILER) První film o Harrym Potterovi jsem viděl v 7 letech, neuvěřitelně mě zaujal. Za pár dní jsem zhlédl všechny další díly filmu. Když se ohlédnu po letech zpět, jsem ohromen tím, jak úžasný je tento kousek. A teď, po letech, mě film přestal jakkoli překvapovat a rozhodl jsem se přečíst si knihu.
Kniha mi na první pohled připadala propracovanější, každý moment je popsán do nejmenších detailů, některé momenty ve filmu, jak se ukázalo, byly úplně vystřižené a některé pozměněné.
Ze zajímavých vlastností mohu poznamenat, že některé postavy mi připadaly úplně jiné, například profesorka McGonagallová je mnohem drsnější.
Také na začátku je vše neuvěřitelně detailní, ale pak, jak se děj vyvíjí, se kniha jakoby zrychluje.
Nemůžu říct, že by mě kniha moc zaujala, ale rozhodně se stala jednou z mých nejoblíbenějších.

05.10.2022 5 z 5