zeldader zeldader komentáře u knih

Cesta ze schizofrenie Cesta ze schizofrenie Jindřich Jašík

Knihu jsem si pořídila, protože jsem chtěla trochu víc pochopit, co takový schizofrenik může prožívat. Pokud máte blízkého člověka, který prochází schizofrenií, knihu si přečtěte, nabízí vhled a boří domněnky. :) Díky panu Jašíkovi za skvělou práci. :)

Psí atlas Psí atlas Anna Vosolsobě

Knížka mi přišla tento týden a je nádherná! Překrásné, vtipné ilustrace, rozesmála mě a projasnila celý den. :)

Rok ve Svatojánu Rok ve Svatojánu Eva Francová

Já mám knihu moc ráda. Je pravda, že se paní Eva mnohde něčeho jen letmo dotkne a jde dál, ale mě to naopak podněcuje pátrat. V knize je od všeho trochu a pro mě jsou to zajímavosti a myšlenky, na které jsem nikde jinde nenarazila. Pověry a rituály s bylinkami spojené pro mě byli hodně zajímavé a návod, zda sušit ve stínu či polostínu už si lehko najdu v jakémkoli obyčejném herbáři. Ke knížce se v průběhu roku stále vracím, ať už je to proto, že právě vykvetla na louce nová bylinka, nebo proto, že se blíží slunovrat a zajímá mě, jaké jsou s ním spojené prastaré zvyky. Zrovna minulý týden jsem se usmívala, že knížku už ani nevracím do knihovny, zkrátka leží pořád někde při ruce. :) Za mě jedna z nejoblíbenějších, doporučuju vřele. :)