Yaromil Yaromil komentáře u knih

Kopni do té bedny Kopni do té bedny Seth Godin

Na knihu Kopni do té bedny jsem se těšil hned od chvíle, kdy byla avizována, jelikož v ní autor rozebírá problematiku, která mě tíží řadu let. Nabyl jsem tak naděje, že mi konečně někdo pomůže. Bohužel, ani sám uznávaný Seth Godim mi nepomohl, nedal mi žádné zaručené rady, jak zařídit to, aby mě již samotné počáteční obavy neodradily od nového projektu. Neporadil mi, jak být více iniciativní, jak se více drát dopředu, apod. Nemám mu to však vůbec za zlé. V průběhu čtení jsem opět přišel na fakt, že je to jen a jen uvnitř člověka samotného. Autor vás dokáže nasměrovat, poukázat na ty věci, o kterých podvědomě víte, že jsou zábranou pro budoucí rozvoj dané věci, ale ne vždy si je dostatečně uvědomujete. Jak píše sám autor: "Nezačínat je dnes daleko horší, než se mýlit." Jděte za svými sny!

08.06.2012 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Mé první seznámení s autorem proběhlo u Kafky na pobřeží. Kniha mě dostala a vyvolal ve mně hlad po dalších Murakamiho knihách. Další výběr padl na Norské dřevo a byl jsem opět nadšený. Znovu jsem obdivoval autorovo umění s jakým dokáže vykreslit charaktery jednotlivých postav a přiblížit je čtenáři. Člověk tak snáze vpluje do světa jeho hrdinů, sleduje je, sympatizuje s nimi a o to hůře se mu z něj odchází po přečtení poslední strany knihy... Autor nám však nechává prostor, aby příběh mohl pokračovat v naší mysli. Díky za to.

05.06.2012 4 z 5

Přitažlivý interaktivní design Přitažlivý interaktivní design Stephen Anderson

Na knihu jsem se těšil, jelikož jí předcházelo několik výborných zahraničních recenzí a především kvality samotného autora v daném oboru. Autor v průběhu knihy čtenářům předloží mnoho zajímavých témat a námětů k tomu, jak vytvářet weby a aplikace, které budou uživatelsky příjemnější, pohodlnější, použitelnější a v neposlední řadě zábavnější. Celá kniha je protkána mnoha příklady z praxe, nečekejte však kuchařku k rychlému úspěchu. Jak sám autor poznamenává, každý projekt je jedinečný a žádá si tedy svůj vlastní přístup. Potěšilo mě také, že je nemalou měrou rozebírána psychologie uživatelů, která je s oborem úzce spjatá.

Kniha pro mě byla přínosnou a hodnotím jí velice kladně. To bohužel platí pouze pro její obsah, české vydání knihy je doslova plné překlepů, chyb a dalších nesrovnalostí, což je u jinak kvalitní knihy velká škoda. Při čtení jsem měl pocit, že kniha neprošla ani žádnou korekturou.

13.05.2012 5 z 5

Robert Fulghum nám svými krátkými, lehce okořeněnými příběhy dává nahlédnout do svého života, dělí se s námi o to hezké, co ho v životě potkalo, na co rád vzpomíná. Nejednou mi jeho vyprávění vykouzlilo úsměv na tváři a nejeden vedlo k zamyšlení. Některé příběhy jsou silnější, některé slabší, ale jako celek je to velmi milé a velmi čtivé. Jen více takových pozitivních pohledů na svět, je to třeba.

12.05.2012 4 z 5