witko witko komentáře u knih

Stanice Armida Stanice Armida Lucie Lukačovičová

Nebylo to špatné počtení. Zajímavý mix sci-fi a krimi.

14.03.2014 3 z 5

Vítězný Vítězný Jack Campbell (p)

No, tak příběh skončen happy endem, kdo čekal něco jiného je naiva, ale přišlo mi to tak trochu uspěchaný. Hlavně invaze mimozemšťanu do syndického prostoru a její odražení alianční flotilou. Civilizace jenž dokáže postavit brány pro přesun vesmírem a nedokáže si poradit vojensky s flotilou i když má několika letý náskok techniky? Hmm. Z toho to úhlu pohledu jsem zklamán. Jinak serie byla celá čtivá, místy mi lezlo na nervy neustále opakování, že Jack a Táňa jsou profesionálové a že jejich city nepoškodí jejich čest. O proti Weberovi a jeho Honor mi tu chyběl i pohled na konflikt z druhé strany, Syndiků.

12.03.2014 3 z 5

Neúprosný Neúprosný Jack Campbell (p)

Pro mne zatím nejlepší díl. Musel jsem to dočíst. Chytilo a nepustilo. Doufám že se dozvím pravdu o Cizincích.

09.03.2014 4 z 5

Chrabrý Chrabrý Jack Campbell (p)

Čím víc se Geary se svou flotilou blíží domovskému vesmíru, tím víc se musí obávat útoků i ze s vých lodí. Dále se odhaluje i možný vliv neznámé inteligence, která se v mněšuje do konfliktu a která jej dokonce mohla rozpoutat. Dočkám se odpovědí? Řekl bych že tento díl mne pohltil víc než předchozí a nutí mne pokračovat další knihou v serii. Tak doufám že to bude i nadále gradovat.

08.03.2014 4 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Další dech beroucí thriler z Jamesova pera, kde jde doslova o záchranu celého světa. Čte se to samo, chytne a nepustí.

21.02.2014 4 z 5

Smělý Smělý Jack Campbell (p)

Víc mne tahle kniha bavila než první díl. Pro mne čtivější. Geary se musí neustále mít na pozoru, tentokrát i před osvobozeným velitelem Aliančních lodí ze zajetí. Další problém, zdá se, mu bude dělat koprezidentka Viktorie.

07.02.2014 4 z 5

Neochvějný Neochvějný Jack Campbell (p)

Další serie co může být zábava číst. Legenda Jack Geary se stane velitelem zbytků Alianční flotily a snaží se v podstatě udržet co nejvíce lodí a posádky na živu, když z bezvýchodné situace musí dostat své podřízené do vlastního vesmíru. Občas by stálo za to, přečíst si o válečném konfliktu i z pohledu strany Syndikátu.

02.02.2014 4 z 5

Rančer zelenáč Rančer zelenáč Zane Grey

Oddechový western. Překvapivě žádný extra velký záporňák a absence přestřelek. Přesto spokojenost. :-)

11.07.2013 4 z 5

Falešná hra Falešná hra Lincoln Child

Druhý příběh Gideona, v němž pátrá po teroristech, kteří sestrojili atomovou bombu a stopy vedou k tomu, že udeří ve Washingtonu. Čas běží a Gideon je, jak se dá předvídat, postupně označen za spolupachatele a tak mu nezbývá, než přes nepřízeň v pátrání pokračovat aby zároveň očistil i své jméno. Kniha je takovým standartem těchto autorů, čtivá, drží si tempo, ale nepřekvapí.

28.05.2013 3 z 5