whack whack komentáře u knih

Tajomný svet Terijiánu Tajomný svet Terijiánu neznámý - neuveden

Príbeh dvoch detí, ktoré roky chodievali každodenne objavovať krásy lesa a o ich prvom stretnutí so žltými železnými monštrami a hučiacimi pílami. Jedného dňa, keď sa vyberú na svoje obľúbené lesné miesto, nájdu tam rúbanisko. Vymýšľajú, čo majú robiť, ale sú bezradné. Jednu noc, keď spoza stromov sledujú spúšť a opustené bagre, si uvedomia, že tam nie sú sami. Na druhom konci rúbaniska vyjdú z tmy mladí ľudia v kuklách. Volajú ich ELFovia... Krásny a fascinujúci dobrodružný príbeh o lese, nádeji a beznádeji so silným posolstvom.

12.04.2014 5 z 5

Gang obrancov Zeme Gang obrancov Zeme Edward Abbey

Fascinujúce a pre mnohých aj inšpiratívne dobrodružstvá, pri ktorých doslova cítiť vôňu severoamerických polopúští, zrezaných stromov a horiacich buldozérov. Kniha je neobyčajne pútavá, pôsobivá, no zároveň poukazuje na závažné problémy ohľadom devastovania prírody. Skvelá atmosféra divokého západu 70. rokov 20. storočia vtiahne čitateľa priamo medzi hlavných hrdinov, ktorí sa spoznali viac-menej náhodne a spojil ich predovšetkým odpor voči industrializácii, zhubnému priemyslu a ničiacemu pokroku. Ťažko povedať, ktorý z nich mi bol viac v priazni, ale asi Hayduke. Environmentálne motivované sabotáže, naháňačky s redneckami, putovanie cez kaňony (ktoré Edward Abbey tak dobre poznal, že kniha je takmer ako mapou), až je človeku ľúto, keď knihu dočíta, pretože túži zažiť ďalšie akcie. A možno aj uvažuje, aké by to bolo naostro.

11.04.2014 5 z 5