Vyky0287 Vyky0287 komentáře u knih

Příběhy mořeplavců: Češi a Slováci, kteří obepluli svět Příběhy mořeplavců: Češi a Slováci, kteří obepluli svět kolektiv autorů

Zajímavá knížka. Každý mořeplavec píše trochu jiným stylem, proto mě něco bavilo více a něco méně. Dva roky zpět jsem četl knížku od Petra Ondráčka, která se četla velmi dobře. A hlavně jsem štěstí, že jsem plul se Standou Kubíčkem po Chorvatsku. Jeho život vypadá pro nás normální lidi jako sen.. Proto první příběh, který jsem četl, byl ten od něj. Respekt patří samozřejmě všem. Nedávám plný počet hvězd, protože jednotlivé příběhy by si zasloužily víc, než jen pár stránek. Ale chápu, že tady jde spíš o shrnutí těch nejzajímavějších jmen.

03.06.2019 4 z 5

Žraloci Žraloci Xavier Maniguet

Takových knih v ČR moc není.. Jako jedna z mála knih se celkem dost zaobírá anatomii žraloků a jejich chováním. Samostatná kapitola jsou pak útoky žraloků. Ty jsou napsané velmi poutavě a do detailů, včetně teploty vody atd. Když jsem to četl, měl jsem mráz po zádech.. Kdo se chce dozvědět více o žralocích, tohle vám dá víc, než kterýkoliv dokument.. A to i přes to, že je knížka už docela stará..

07.06.2018 5 z 5

Červená světlice na Nanga Parbatu Červená světlice na Nanga Parbatu Reinhold Messner

Kniha je psaná trochu zvláštním stylem. Na začátku každé kapitoly jsou komentáře od různých lidí, které často ani nesouvisejí přímo s danou kapitolou a které mě moc nebavili. Chyby v textu sice jsou, ale to mi nějak nevadilo. Tohle všechno převyšuje příběh.. Ten je velmi zajímavý a poutavý. Kdo se rozhoduje, kterou knížkou od Messnera začít, tohle je ta pravá volba. Tohle je první osmitisícovka, na které byl. Velmi zajímavě tam také popisuje způsob, jakým byly dřív vedeny expedice na ty nejvyšší hory světa. Doporučuji

06.06.2018 4 z 5

Na vrchol žádné zkratky nevedou Na vrchol žádné zkratky nevedou Ed Viesturs

Na toto téma už jsem přečetl docela dost knih a musím říct, že je to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl. Ed Viesturs miluje hory, ale není to žádný šílenec. Nejde do přehnaného rizika, jako jeho někteří kolegové a přesto toho dokázal tolik... Je to psané velmi poutavě. Od knihy jsem se nemohl jen tak odtrhnout. Velmi zajímavě a úplně z jiného pohledu tam popisuje tragédii na Everestu v roce 1996, u které byl taky. Doporučuji všem, které zajímají aspoň trochu hory a horolezectví

06.06.2018 5 z 5

Freediving Freediving Nik Linder

Freediving se mi vždycky líbil a tak jsem si koupil tuhle knížku. Je čistě naučná a i amatér z ní něco pochopí. Jednu část jsem si četl mockrát a za měsíc jsem přeplaval místo jednoho bazénu pod vodou dva. A to je maximum. Teď už si jen udělat kurz a posunout se.

06.06.2018 4 z 5

Neuvěřitelná námořní dobrodružství - Skutečné příběhy z širého moře Neuvěřitelná námořní dobrodružství - Skutečné příběhy z širého moře Dick Durham

Dost nezáživná knížka. Některé příběhy jsem znal, ale tady to bylo napsáno dost stroze.

06.06.2018 2 z 5