Vrtule118 Vrtule118 komentáře u knih

Cesta do modrého Cesta do modrého Martina Brousilová

Půvabná knížka, už samotným zpracováním. Příběh, který se rozeběhnul po jejích stránkách, se mi vryl do paměti a já budu navždy na pana Františka vzpomínat. Na jeho odvahu, čest a věrnost rodinné tradici. Moc děkuji :)

12.11.2022 5 z 5

Hana Podolská ve víru dějin Hana Podolská ve víru dějin Naďa Dubcová

Publikaci jsem si pořídila téměř před rokem a pokud mi náleží knihu hodnotit, musím říct, že jsem spokojená. Po pravdě řečeno, jsem překvapena nízkým počtem hvězdiček v hodnocení a myslím, že je to způsobeno především v náhledu na toto knižní dílko jako takové. Knihu nelze vnímat jako román, nebo novelu. Ani si nemyslím, že by to bylo autorčiným záměrem. Jako publikaci příjemného, čtivého charakteru ji ale musím kladně ocenit a vyzdvihnout autorčinu snahu a píli při vyhledávání informací. Potenciál knížky vidím především v zajímavém, čtivém seznámení veřejnosti s významnou osobností české prvorepublikové mody Hanou Podolskou, s jejím životním osudem a nelehkými životními zkouškami. Knihu bych doporučila i jako vhodný výukový materiál pro studenty oděvních či textilních škol, protože může svým obsahem doplnit jejich odborné vzdělání v historii oděvní tvorby.

24.12.2021 4 z 5