Voprsk Voprsk komentáře u knih

Fyzika prostoru Fyzika prostoru Otakar Kania

Tato kniha určitě obsahuje nějaké moudro, ale bohužel jsem ho nenašel. Nečetl jsem ji celou, ale jen pár úryvků, které jsou přístupné na netu a určitě se k ní jednou vrátím, protože v ní bude jeden ze střípků, který budu zaručeně hledat. Sama myšlenka této knihy, opustit dosavadní vědění lidstva, které jsme získali ohmatáváním našeho okolí našimi pěti smysly a na základě nich vytvořenými přístroji a dalším následným ohmatáváním těmito přístroji a vyměnili ho za teorie, které nikdy nic nepřinesly, mi přijde pošetilá. Když vezmete jakoukoliv teorii, tak ve výsledku zjistíte, že jde o nesmysl a závěry a předpoklady nevychází z teorie samotné, ale z logiky pravidel, které vedly ke zformulování samotné teorie. Teorie pak ve skutečnosti vypadá jako série grafických děl (2D obrázků), které když se následně snažíte sestavit do 3D modelu, tak do sebe jednotlivé pohledy nezapadají a ve skutečnosti se ani nedají skloubit pro série nepřesností, čímž se vlastně teorie sama vyvrací. To už není ale nikdo ochoten akceptovat, protože nám chybí morálka a koule přiznat si, že jsme se mýlili. Vlastně jsem v knize moudro našel a to že jsou vám vštěpovány nesmysly jakožto pravda, ale to už vím dávno a není to nic nového a převratného. Více či méně se dá aproximovat z historie pravda a rozlišit jí od lží či pouhých předpokladů a teorie, která za to stojí, se musí s touto pravdou ztotožňovat a nemůže ji rozporovat. Je smutné, že se autor uzavřel do vlastní myšlenky a ignoruje práci miliardy lidí, kteří přinesli lidstvu v průběhu tisíciletí jistý dílčí pokrok a protože do jeho teorií tyto poznatky nezapadají, tak se musí zrušit. Miliony lidí se mýlí a já mám pravdu. Takhle to nefunguje a teorie či fyzika prostoru je nesmysl pro nesoulad s pozorovanými jevy. Soulad a harmonie je ta správná cesta a to je moudro pro vás ostatní. To je dobré.

22.07.2018

Teorie času Teorie času Tomáš Košumberský

Ahoj lidi. Kniha je to dobrá a pro ty, pro které je dobré za 3, tak je chvalitebná až výborná. Usmívám se nad tím, jak se rádoby odborník vzteká, že kniha unikla cenzuře, pardon oponentuře a jak překlep data, tvoří fatální pochybení knihy. Usmívám se nad tím, jak vám lžou a vy nemáte kde si ověřit pravdu, protože pravda je vám úmyslně zamlčována a nejlépe, když náhodou někde vyleze na povrch, tak je zdiskreditována. Máte však vlastní mozek a tato kniha vám ukazuje závěry vědy dovedené dle jejích vlastních pravidel ab absurdum. Je trochu účelová, ale autor nehledal odpovědi na otázky, tak jak to dělali dávní badatelé, ale snažil se najít řešení v souladu se současným stavem vědění a snažil se vymanit z báchorek a pohádek současné vědy. Pár střípků pravdy. Matematický důkaz o neplatnosti STR, byl napsán v roce 1905 a OTR jsme definitivně opustili v roce 1967. Nejde totiž o relativity, které jsou dávno neplatné, ale o relativistický pohled, který umožňuje dvě různé pravdy a tím je zaručeno, že alespoň jedna strana lže. A co víc, lže, aniž by si to autor názoru uvědomoval a ještě je přesvědčen o tom, že má pravdu. Tato kniha tento pohled kritizuje a rozkládá a to je dobré.

21.05.2018 5 z 5