VodniKrysa VodniKrysa komentáře u knih

Omluvy, které zařveš, se nepočítají Omluvy, které zařveš, se nepočítají David Finch

David Finch se dozvěděl, že má Aspergerův syndrom. Diagnóza osvětlila, proč je jeho manželství už několik let na pokraji zhroucení. Je sobecký, nevnímavý, trpí obsesemi... - to vše se rozhodne změnit a pomocí deníkových zápisů a zpětné vazby své ženy toho s větší či menší úspěšností dosahuje. Vypráví vlastní příběh, zaznamenává si svá prozření a posun v chování i samotném myšlení. Učí se být lepším manželem a otcem. Vše zachycuje milou, čtivou formou a snad každá žena v tom svého partnera občas najde a řekne si, že to s ním vlastně ještě není tak zlé. Doporučuji jako odpočinkovou četbu odhalující svět aspergera pro každého, ať už má s chorobou zkušenost či nikoliv.

01.02.2021 5 z 5

Bez vody to nejde!: Encyklopedie pro školáky Bez vody to nejde!: Encyklopedie pro školáky Christina Steinlein

Tato knížka je krásnou učebnicí seznamující s vodou. Kdyby byla představena všem dětem, určitě by se povědomí o vodě a její důležitosti významně rozšířilo. Doporučila bych ji do rodin, ale hlavně do škol do hodin prvouky. Encyklopedie je navíc bohatě a velmi pěkně ilustrovaná, takže si myslím, že děti určitě zaujme stejně tak, jako zaujala mne.

04.02.2021 5 z 5

Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Co mě výcvik zvířat naučil o životě, lásce a manželství Amy Sutherland

Tuto knížku jsem objevila v novém vydání nakladatelství Portál a hned jsem věděla, že je to ideální dárek pro mou mámu, která se vášnivě zajímá o metody výcviku psů. Již o tématu přečetla několik knížek, ale tahle ji moc potěšila svou zábavností, příběhy z terénu i pochopitelností. Doporučuje ji každému, o kom si myslí, že by měl zapracovat na svém chování nebo komunikaci. Metody v ní popsané lze využít na kohokoliv - zjistila jsem, že je používala i na mě! A ono, koho by odměna nemotivovala více než trest, že? Za sebe mohu s matkou jen souhlasit, je to skvělá kniha.

03.02.2021 5 z 5