VítekP. VítekP. komentáře u knih

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Ač se celé téma této knihy točí stále dokola pouze kolem fixního a růstového nastavení mysli, řadím tuto publikaci k těm, které částečně mění mé paradigma/náhled na danou problematiku. Dále kladně hodnotím srozumitelný styl psaní autorky.

08.09.2020 5 z 5

Dr Jekyll and Mr Hyde / Dr. Jekyll a pan Hyde (převyprávění) Dr Jekyll and Mr Hyde / Dr. Jekyll a pan Hyde (převyprávění) John Grant

Knihu hodnotím vcelku kladně, hlavně díky jejímu zaměření na procvičování angličtiny. Anglicko-české zrcadlové zpracování je ideální pro rychlé dohledání neznámého anglického slova, či pro ujasnění významu některých anglických frází a vět. Originál jsem nečetl, tudíž jsem si případných změn v obsahové části hodnocení nevšiml. Pocit z knížky mi výrazně zhoršila moje mizerná úroveň angličtiny :)

24.08.2020 3 z 5

Jazyk a totalitarismus Jazyk a totalitarismus Tomáš Váňa

Tuto práci řadím do skupiny těch knih, po jejichž přečtení se vám otevírají nové dveře, jak se dívat na danou problematiku, v tomto případě propojení komunikace a politických systémů.
Knihu vřele doporučuji i přes místy nezáživnější pasáže. Po celou dobu jsem z řádků cítil neutralitu autora, což oceňuji.

Geografie náboženství Geografie náboženství Petr Kokaisl

Tato skripta doporučuji pro ty čtenáře, kteří mají zájem o základní charakteristiku jednotlivých světových náboženství a jejich případných zajímavých "podskupin." Práce je psaná velmi lidsky, tudíž není nutné mít nastudovány předešlé publikace.
Skripta primárně slouží jako vědomostní základ pro stejnojmenný předmět v rámci studia HKS na ČZU.

Etnické minority v Evropě Etnické minority v Evropě neznámý - neuveden

Tato skripta docenta Petra Kokaisla podávají základní náhled na problematiku evropského prostoru z hlediska etnických menšin a čtenáře srozumitelně seznamují s kulturní různorodostí v Evropě. Každá menšina zde zmíněná je popsána z hlediska historie a základních kulturních atributů dané minority, jako např. jazyk či náboženství. Práci bych vytkl černobílé provedení map, grafů a tabulek, které by byly v barevné variantě mnohem přehlednější.