Jazyk a totalitarismus

Jazyk a totalitarismus https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186153/jazyk-a-totalitarismus-186153.jpg 4 3 2

Práce je příspěvkem k objasnění vztahů mezi komunikací a politickými systémy, konkrétně ukazuje, že existuje vazba mezi komunikačním a systémovým selháváním. Stejně tak poukazuje na skutečnost, že jazyk je silným mocenským nástrojem, ale pokud dochází ze strany řízení systému k jeho zneužívání, hrozí rozpad celého systému.

Amalberga
20.08.2022 4 z 5

Knížka se mi dobře četla, autor v ní velmi srozumitelně vysvětluje základní teorie týkající se komunikace a totalitarismu. S připodobněním politické korektnosti k totalitnímu jazyku nesouhlasím, rozhodně je však závěrečná kapitola podnětná a vhodná k zamyšlení.

VítekP.
17.08.2020 4 z 5

Tuto práci řadím do skupiny těch knih, po jejichž přečtení se vám otevírají nové dveře, jak se dívat na danou problematiku, v tomto případě propojení komunikace a politických systémů.
Knihu vřele doporučuji i přes místy nezáživnější pasáže. Po celou dobu jsem z řádků cítil neutralitu autora, což oceňuji.

Autorovy knížky

Tomáš Váňa
česká, 1986
2013  87%Jazyk a totalitarismus

Kniha Jazyk a totalitarismus je v