vilemina1866 vilemina1866 komentáře u knih

Zrnka všehochuti. Jak se jedlo, vařilo a cestovalo kolem roku 2000. Zrnka všehochuti. Jak se jedlo, vařilo a cestovalo kolem roku 2000. Jaroslava Vilemína Marečková

Děkuji. Tak nějak jsem to myslela... Knížku výhodněji pořídíte na mém webu vilemininozatisi.cz

21.10.2023 5 z 5

Líbilo se mi chronologické vyprávění proložené recepty, musím říct, že je to docela nezvyklý a určitě také velmi pracný způsob literárního zpracování. Čtenář si udělá o časech minulých konkrétní představu bez toho, aby byl zavalený fakty a politickými souvislostmi. A je tam humor, skrytý, jemný, ženský. Strašně dlouho jsem hledala recept na vitacitový koláč a on tam je - díky! (od ER)

14.07.2022 5 z 5

Zatracené kyselo Zatracené kyselo Jaroslava Vilemína Kadlasová

Škoda, že jsem nereagovala na komentáře dříve, ale aspoň pro nové čtenáře: Recepty ilustrují dobu, o níž vypravuji, a nejsou zamýšleny ani jako škola vaření. Fotky některých jídela více o knize najdete také zda:

22.08.2021