Vergilius Vergilius komentáře u knih

Roztřískat osud aneb jak porozumět ženám Roztřískat osud aneb jak porozumět ženám Tomáš Walliant

Stručně a jasně: kniha imponuje mým znalostem v oblasti žen. Nejvíce ji doporučuji lidem v problematických vztazích, ostatní to asi těžko zaujme. Kdo má ale problémy s partnerem, těm bezpochyby kniha může pomoct. Sličně vystihuje nejčastější problémy, jako třeba hádky, žárlivost, nevěru, peníze, děti, ale i horší životní úděly, jako třeba handicap, rakovinu nejen fyzickou, ale i duševní. Je popsána z přímých dialogů, nikoliv z psychologických vzorců. To mě zaujalo nejvíc. Čtenáři pak přijde, že se angažuje přímo v ději a kritických situacích. Může se lépe naučit a hlavně pochopit smysl harmonického vztahu - jak funguje a na jakém principu pracuje.

26.03.2015 5 z 5

Nikola Tesla a Albert Einstein na cestě časem Nikola Tesla a Albert Einstein na cestě časem Tomáš Walliant

Již od počátku všech věků okouzlovali vypravěči své posluchače, uchvacovali je příběhy ze světa fantazie, udatnými hrdiny, bájnými stvořeními a nespoutanou láskou... Tento příběh však, je popisem událostí natolik neuvěřitelných a přesto pravdivých, že setkání s dějem tváří v tváří některé vyděsí, jiné rozpláče a ostatní okouzlí nejtajnějšími informacemi o naší planetě. Ještě více však upoutá revoluční rozprava příběhu, která pohltí čtenáře přímým propojením reálného světa s jiným prostorem a rozměrem, jež jsou absolutní součástí naší přítomnosti.. Je to svět, který nevidíme, který je však všude kolem nás. Toto je vědecky dokázané největšími mozky světa, že takzvaný pátý prostor skutečně existuje, pouze současná věda ještě nevyzrála tak daleko, aby jej zcela prozkoumala a zmapovala..................................................................................................................... Jednou za předlouhou dobu se narodil stvořitel příběhů, jenž dokázal přivést své hrdiny k životu - vtáhl je do reálného života, přímo do naší doby...

Sextus Pompeius Sextus Pompeius Tomáš Walliant

RECENZE:

Děj příběhu se odvíjí zhruba před 150 lety, jehož hlavními hrdiny jsou čtyři čeští přátelé naverbovaní mexickou armádou v Čechách. Tato skutečnost je odvozena z historie, kdy skutečně počátkem 19. století chodili českými vesnicemi lidé, kteří verbovali Čechy do mexické armády. Tito vojáci byli následně postaveni do předních linií, tudíž se mnoho z nich nevrátilo.
Ačkoliv je tedy myšlenka příběhu odvarem historie, samotný děj se potýká s větší dobrodružností a převažuje nespoutaná různorodost napětí a cestování po neznámých končinách, především však po moři.
Vše začíná ve Španělsku, za vlády Isabelly II. Přísně utajovaný korzár ve službách královny osvobodí strašlivého piráta z vězení, aby společně vykonali dokonalý plán. Vše zůstává skryto pod rouškou tajemství a napětí, když příběh přechází do Mexika, mezi sebranku vyvrhelů a strašných pirátů.
Naši čtyři krajané dostávají úkol od samotného mexického prezidenta, aby dopadli nejhoršího zločince všech dob. Jsou vybaveni nejmodernější plachetnicí s posádkou nejlepších námořníků a vojáků. Nastává dalekosáhlá cesta a pronásledování, jehož průběh je spletencem útrap, lsivosti, napětí, dobrodružství a především komičnosti. Ano, je tomu skutečně tak! Autor se předvším v této knize zaměřil na humor a smích, což vyznívá na téměř každé stránce.
Je kladen důraz na lidské hodnoty, lásku, přátelství, potřebu pomáhat lidem v tísni a samotnou lidskost jako takovou.
V závěru knihy vrcholí děj rozpletením velmi propracovaného příběhu, což vyústí v dojemný pocit čehosi velmi poučného pro čtenáře.
Sice jsem měla výhrady k této překvapivě vypracované knize, ale celkový dojem, potom hlavně závěr, mě odradil od větších kritik, uvážím-li, že kniha je prvotinou tohoto autora.
Recenzi vypracovala:
Judr. Kateřina Chorvátová

Sextus Pompeius Sextus Pompeius Tomáš Walliant

Kniha je skutecne brilantni historicko dobrodruzne dilo! Vsak jeji autor je pres svuj mlady vek znacne nadany. Vrele mohu doporucit jeho tvorbu!