Sextus Pompeius

Sextus Pompeius https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8649/mid_sextus-pompeius-kp3-8649.png 4 5 3

Poutavý příběh popisující cestu českých přátel naverbovaných před 150 lety do mexické armády, neboť to není tak davno, když pamětníci vyprávěli o tom, jak českými vesnicemi chodili lidé, jež vyzývali muže k narukování do Mexika. Autentické vyprávění unese každého do světa dobra a zla.

Vergilius

RECENZE:

Děj příběhu se odvíjí zhruba před 150 lety, jehož hlavními hrdiny jsou čtyři čeští přátelé naverbovaní mexickou armádou v Čechách. Tato skutečnost je odvozena z historie, kdy skutečně počátkem 19. století chodili českými vesnicemi lidé, kteří verbovali Čechy do mexické armády. Tito vojáci byli následně postaveni do předních linií, tudíž se mnoho z nich nevrátilo.
Ačkoliv je tedy myšlenka příběhu odvarem historie, samotný děj se potýká s větší dobrodružností a převažuje nespoutaná různorodost napětí a cestování po neznámých končinách, především však po moři.
Vše začíná ve Španělsku, za vlády Isabelly II. Přísně utajovaný korzár ve službách královny osvobodí strašlivého piráta z vězení, aby společně vykonali dokonalý plán. Vše zůstává skryto pod rouškou tajemství a napětí, když příběh přechází do Mexika, mezi sebranku vyvrhelů a strašných pirátů.
Naši čtyři krajané dostávají úkol od samotného mexického prezidenta, aby dopadli nejhoršího zločince všech dob. Jsou vybaveni nejmodernější plachetnicí s posádkou nejlepších námořníků a vojáků. Nastává dalekosáhlá cesta a pronásledování, jehož průběh je spletencem útrap, lsivosti, napětí, dobrodružství a především komičnosti. Ano, je tomu skutečně tak! Autor se předvším v této knize zaměřil na humor a smích, což vyznívá na téměř každé stránce.
Je kladen důraz na lidské hodnoty, lásku, přátelství, potřebu pomáhat lidem v tísni a samotnou lidskost jako takovou.
V závěru knihy vrcholí děj rozpletením velmi propracovaného příběhu, což vyústí v dojemný pocit čehosi velmi poučného pro čtenáře.
Sice jsem měla výhrady k této překvapivě vypracované knize, ale celkový dojem, potom hlavně závěr, mě odradil od větších kritik, uvážím-li, že kniha je prvotinou tohoto autora.
Recenzi vypracovala:
Judr. Kateřina Chorvátová

Vergilius
30.11.-0001 5 z 5

Kniha je skutecne brilantni historicko dobrodruzne dilo! Vsak jeji autor je pres svuj mlady vek znacne nadany. Vrele mohu doporucit jeho tvorbu!

Bartoloměj
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z mých současných nejoblíbenějších románů z historie. Kdo má rád Karla May nebo Julese Vernea, ten si příde na svý!

Tomáš Walliant
česká, 1977