Vendy1987 Vendy1987 komentáře u knih

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Přečetla jsem hodně knih vztahujících se k tématu holokaustu, ale tato je rozhodně jedna z nejsilnějších. Dechberoucí, silně emotivní, nepopsatelné. Člověk si musí vytvořit zkušenost s touto knihou sám, proto neváhejte ani minutu, mohu jen a jen doporučit.

24.04.2020 5 z 5

Opravdu odpad. Literární hodnocení NULA. Nikdy jsem nečetla tolik samochvály, nikdy jsem neviděla takové vychloubání. Od knihy jsem čekala, že mě přesvědčí o tom, že předsudky vůči prostituci jsou neoprávněné. Ale ,,spisovatelka" čtenáře ujistí v tom, že prostitutky skutečně jsou takové, jak si většina populace myslí...hloupé (což dokazuje nejen dramatickými chybami, ale celkově svými omezenými názory), orientované převážně jen na peníze (které si jinak než prostitucí nejsou schopny vydělat) a ještě k tomu feministky (takové ponižování mužů jako v této knize jsem ještě nezažila). Samozřejmě nechci generalizovat, možná je Kamila taková proto, že je velmi zakomplexovaná, což pravděpodobně pramení z jejího dětství a snaží se o kompenzaci tím, že si idealizuje politováníhodnou situaci, v níž se nachází. Možná je problém v tom, že se zasekla ve vývoji někde kolem 14. roku. Celkově je kniha deníčkem puberťačky plným zdrobnělin a je v podstatě ztrátou času. Nedočetla jsem ji celou, ale pochybuji, že závěr nějak překvapí stále se opakující děj bez nějaké výraznější zápletky.

24.04.2020 odpad!