vcielka vcielka komentáře u knih

Vikomtovy zásnuby Vikomtovy zásnuby Louise Allen

To bol po dlhom case tak pekny pribeh s tak sympatickymi hrdinami, ze som sa nedokazala odtrhnut. A ta otvorenost a uprimnost postav bola vskutku osviezujuca

21.04.2020 5 z 5

Pirátská dívka Pirátská dívka Louise Allen

Ak som Nebezpecnym namluvam dala len 2 hviezdy, tu musim dat len jednu. Strasne tazkopadna kniha a naivna. Akosi som nicomu z toho, co sa tam dialo neverila. Nudila som sa skoro celu knihu a len cakala, kedy to skonci.

19.04.2020 1 z 5

Ze samého dna Ze samého dna Louise Allen

Velmi pekne napisane. Knizka ma bavila. Boli pasaze, kedy som sa nevedela odtrhnut.

19.04.2020 5 z 5

Nebezpečné námluvy Nebezpečné námluvy Louise Allen

Priznam sa, ze som sa celkom nudila. V Theovi som nedokazala vidiet osudoveho muza, z ktoreho by som bola aspon trochu na makko. Elinor bola divna intelektualka, pretoze intelektualne nazory v podstate vobec nemala a vlastne ani ju intelektualne veci vobec nevzrusovali. Nevidela som, ze by sa do nejakej veci co robila vrhala s nejakym vedeckym vzrusenim a nadsenim. A vlastne cely cas mysleli obaja len na seba navzajom takze nic tam z toho nebolo velmi vyrazne a cele mi to uz liezlo pomaly na nervy. Najslabsia kniha tejto serie. Este ale nemam precitanu Piratovu divku.

15.04.2020 2 z 5

Oslnivá guvernantka Oslnivá guvernantka Louise Allen

Zacibam di zvykat na styl pisania tejto serie. Hrdinovia su uvazlivi a postupuju pomaly, den po dni, vztah sa vyvija a my mame moznost vydiet ako k tomu doslo. Dej nevynika vdaka tomu nejakymi burlivymi vystupmi alebo odrazu nehoria hrdinovia laskou az za hrob a chcu vsetko hodit za hlavu len preto, ze sa pred 5 minutami spoznali a uz vedia, ze kvoli tej osobe staci vsetko obetovat aj ked sa vobec nepoznaju. Preto sa mi tento pribeh pacil tak az na 4,5*.

11.04.2020 5 z 5

Král scény Král scény Louise Allen

Mne sa to pacilo. Nebyli tam ziadne divoke excesy, ani nejaka velka dynamika pribehu, ale ono to bolo skor postavene na takom pomalom vypocitanom speni k cielu. Hrdinovia boli sympaticky. Miestami som bola do toho vnorena az po vlasy. Konecne kapitoly mi uz odbijali tazsie.

08.04.2020 4 z 5

Vítr pampy / Tuctová princezna Vítr pampy / Tuctová princezna Maya Blake

4,5* za kazdu jednu. Mne sa pacili oba pribehy. Neboli take naivne ako zvyknu byt ine harlequinky. Hrdinovia boli sympaticki

05.04.2020 5 z 5

Císařův drahokam / Fotbalistka z Miami Císařův drahokam / Fotbalistka z Miami Susan Stephens

Cisaruv drahokam tak za 3 hviezdy. S
Miestami liezlo na nervy. Miestami som nechapala tym emocnym vybuchom, co sa konali ku koncu, a koniec uz uplne o nicom, inak sa to ale citat dalo a hrdinovia boli aj oblubitelni

Fotbalistka z Miami: za 3,5 hviezdy. Koniec lepsi ako predchadzajuca poviedka i priebeh dobry ale tie emocionalne vykyvy mi liezli na nervy.

30.03.2020 3 z 5

Radovánky na jachtě / Newyorský motýlek Radovánky na jachtě / Newyorský motýlek Sharon Kendrick

Radovanky na jachte slaby priemer. Nenadchne, casom to bude az otravne, laska z toho necisi a vlastne ani neviem, ako sa dali ti dvaja dokopy a ako sa dokazali do seba zalubit
Druhy pribeh je v podstste bez pribehu a preberaju sa tam vnutorne pochody hrdinov. Celkom ma nudil

26.03.2020 3 z 5

Nevhodná vévodkyně Nevhodná vévodkyně Christine Merrill

Pekne napisane, ale mne na tych 5 hviezd tam nieco malinko chybalo

24.03.2020 4 z 5

Zasažen její krásou / Rozhovor s playboyem Zasažen její krásou / Rozhovor s playboyem Maggie Cox

Hodnotim 5 hviezdami z dovodu, ze jedna z poviedok si to zasluzi.
Zasazen jeji krasou: strach a hroza. Totalna nuda. Nutila som sa k docitaniu az tak, ze som musela od polovice preskakovat strany. Jedna hviezda ale len preto, pretoze som uz citala i horsie. Ale mozno si ani tu nezasluzi.

Rozhovor s playboyom: velmi potesilo. Mily zlaty chlap a pekne napisane. 4,5*

23.03.2020 4 z 5

Ruská noc / Za polární záře Ruská noc / Za polární záře Chantelle Shaw

Ruska noc bola strasna zlatanina plna blabolov, ktore sa este k tomu donekonecna opakovali. Som rada, ze je to uz za mnou. 2 hviezdy. Problem je, ze druha poviedka Za polarne ziare, je tak na 4 hviezdy a neviem kolko mam dat knihe celkovo, aby citatela neodradil nizky pocet hviezdiciek, tak preto knihe dam asi vzdy taky pocet hviezd, kolko si zasluzi ta najlepsia poviedka z knihy. Druha poviedka totiz bola uveritelnejsia a premyslenejsia a nebola plna zvastov, ktorymi disponovala ta prva.

20.03.2020 4 z 5

Vzpomínka z Monaka / Překvapení pro Řeka Vzpomínka z Monaka / Překvapení pro Řeka India Grey

Odporucam. Monako lepsie ako Grecko, ale obe stoja za precitanie.

17.03.2020 5 z 5

Setkání v Kanadě / Modelka v poušti Setkání v Kanadě / Modelka v poušti Cathy Williams

No prvy pribeh super. Odporucam. Davam 4 body. Jednu hviezdu strhavam aj za ten koniec s navrhom manzelstva. Na mna prirychle a neadekvatne. Druhy pribeh fajn, ale tiez ten koniec trochu uponahlany. Ja by som ho nechala na autorkynom mieste viac trpiet a spytovat si svedomie :)

16.03.2020 4 z 5

Poslední okouzlení Poslední okouzlení Meg Alexander

Po niekoľkých historických harlequinkach, ktoré sa kvalitou blížili mojej najväčšej čitateľskej nočnej more, bola táto veľkým prekvapením. Už som pomaly strácala, nádej i vôľu na záchranu, ale našťastie tento príbeh bol ako hodené záchranné koleso, že to s nimi ešte nemám vzdávať. Samozrejme to nie je 5 hviezdna legenda a možno môj názor je len skreslený tým, že čokoľvek lepšie než knižky, čo som čítala predtým, by pôsobilo ako umenie, ale ja knižku odporúčam napriek tomu, že ku koncu ma už začala mierne nudiť a strácať vzrušujúce prvky. Knižka si myslím, že nepatrí pod 3 hviezdy, nech by bol čitateľ v akomkoľvek duševnom rozpoložení.

08.03.2020 4 z 5

Prodané panenství Prodané panenství Louise Allen

Nudne, naivne, nezaujinave, plytke. Charaktery detto nezaujimave, hlbsie nevykreslene. Svet ciernobiely. Dej naivny. Ked hlavnemu hrdinovy naradtli vlasy a brada za cca 2 tyzdne do takej dlzky, ze vlasy boli dlhsimi kucerami a brada nebola len dlhsim strniskom ale fakt plnohodnotnym plnofuzom a nik ho nespoznal, uz vtedy som mala chut knihu nedocitat. A tie telepaticke dialogy od veci. Z jedneho pohladu vedeli postavy vsetko o tom druhom, co si mysli a nikdy sa nemylili

01.03.2020 2 z 5

Utajený syn Utajený syn Sarah Mallory

Namet nie zly, ale akosi tam nebolo citit lasku. Ku koncu, to jest par stran do konca si zrazu zmysleli, ze sa miluju a otocili o sto osemdesiat stupnov. Inak vsetky casti, kedy mali byt spolu a kedy by mali rozvijat tu lasku k sebe, autorka popisala len vetou a presiel tyzden/mesiac a potom uz len jazda kociarom prebehla v tichosti. Potom sa parkrat porozpravali a z toho vobec nebolo citit, ze jeden k druhemu hladaju cestu, ci nejake sexualne napatie alebo nieco. Jedine co si z toho pamatam je, ze vsetko sa stalo vtedy preto, ze sme sa milovali ale nie dost. To bol dobry zaklad, ale tam ta cesta dobrym smerom aj skoncila a uz nic tak blizke uvazovaniu postav o ich citoch jeden k druhemu neprebehlo. Inak to bol dobry namet, ale plytko nezaujimavo napisane.

28.02.2020 3 z 5

Tajné zásnuby Tajné zásnuby Michelle Celmer

Oproti prvej knihe zo serie je to velky milovy pokrok. Ja som len dufala, ze sa zenska bude pred nim presusat po chodbach palaca a on ju vobec nespozna. To by mozno mohlo spravit aj tu humornu stranku pribehu. Inak ma knizka celkom bavila.

20.02.2020 4 z 5

Na pirátově hradě / Vládcova milenka Na pirátově hradě / Vládcova milenka Natalie Anderson

Pacilo sa mi to, ale nemozem dat 5 hviezd, pretoze by som dehonestovala ine pribehy napriklad od Kleypasovej a podobne.
Toto su take oddychovky ktore dokazu zamavat s emociami citatelky. Niekde dojmu, inde rozvasnia a na inom mieste vyvolaju sucit a nedaju sa ani obvinit z toho, ze to nema nejaky nezazivny dej

16.02.2020 4 z 5

Řek na Manhattanu / Umění zapomínat Řek na Manhattanu / Umění zapomínat Maisey Yates

Rek na Manhattanu: pacilo sa mi to. Velmi velmi na zaciatku. V strede menej a koniec vobec. Koniec uz bolo pre mna uz len zbytocne a prilis sladucke vykecavanie sa ako sa vsetci miluju bez akcie. Prizn sa, ze mi polka ich vyznani kamsi unikla a len s premahanim som sa snazila sustredit na docitanie. Sle tak 3,5-4 hviezdy to malo
Umeni zapominat: Strasna nuda. Ziadne iskrenie som necitila z pribehu. Tahalo sa to. Jediny zaujimavy bol mozno Kostas ale aj to len preto, ze bol vykresleny ako nadmuz. Inak cela knizka je len o prekecani sa z vlastnych mindrakov do idealneho konca. Taka 1 hviezda

16.02.2020 3 z 5