vaclavv29 vaclavv29 komentáře u knih

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Wilbur se asi zbláznil. Taitovi naroste péro a ušuká čarodějnici... To asi není historický román. Spíš porno fantasy.

18.03.2020 odpad!

Pouští Pouští Karel May

Po indiánkách - mayovkách jsem sahal k orientu s nedůvěrou a chvíli mi trvalo přijít na chuť Halefovi místo Vinnetuovi. Ale postupem času už jsem se vždy těšil na pokračování jejich dobrodružství . Krásné popisy tohoto prostředí mi dodnes pomáhají v orientaci ohledně islámu, kurdů, arabů a turků. Jsou totiž možná lepší než prezentace v dnešních médií.
Knihou Pouští vše začíná a Old Shaterhand - Kara ben Nemsí utíká z Mekky a se svým Vinnetuem - Hadží Halef Omarem začíná pouť Arábií.

04.11.2016 5 z 5

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Někdy nechápu, že jako pokračování série příběhů je návrat před jejich začátek. Tady je to ale docela zajímavé. Za předpokladu, že máte načteny knihy Nadace, Nadace a Říše, Druhá Nadace, Nadace na hranicích, Nadace a Země ale i Ocelové jeskyně, prože se tu řeší i roboti a Asimovovy zákony robotiky. Pak to dává smysl.

04.11.2016 5 z 5

Divy oceánů Divy oceánů Tomislav Petr

Kniha mého dětství. Jedna z prvních "chytrých" knih formujících mé zájmy a vzdělání. Ke kapitolám o ponoru do největší hloubky jsem se mnohokrát vracel.

03.11.2016 5 z 5