ursar ursar komentáře u knih

Štěně Štěně Turid Rugaas

Pravdepodobne najlepšia všeobecná* kniha pre majiteľov psov, akú som kedy čítala (*ako základ bohato postačí, ale samozrejme nejde do hĺbky každej problematiky). Konečne je na SK trhu niečo, čo drží krok s dobou a dokonca ju v niektorých ohľadoch predbieha. Túto knihu môžem s čistým svedomím odporúčať každému majiteľovi psa, od začiatočníka po skúseného psovoda.

09.09.2022 5 z 5

Jak prodloužit život vašeho psa Jak prodloužit život vašeho psa Evžen Korec

Priemerná až podpriemerná kniha. Pridanou hodnotou bola len kapitola o hematologických a biochemických testoch, kde sú uvedené aj referenčné hodnoty, a o výžive. Všetko ostatné je popísané, často lepšie, v iných publikáciách (toto sa týka hlavne kapitoly o výchove, kde niektoré odporúčané metódy sú zaostalé). Čo sa týka prehľadu plemien, oceňujem zahrnutie genetických ochorení a najčastejších príčin úmrtia (hoci tá bola buď veľmi všeobecná, napr. "ochorenia pohybového aparátu" alebo nevyplnená). Pochybnosti o kvalite knihy mi ale nedovolia ju nikomu odporúčať, napriek pár uvedeným "plusom".

12.07.2022 2 z 5

Zázračná kněžka Zázračná kněžka Jiří Mikulík

-len jedna cesta k úspechu, žiadne odbočky, proste sa len snažíte dosiahnuť koniec knihy
-záver nie je vôbec uspokojivý, vlastne ste nič nedosiahli, nemám pocit úspechu ako v iných knihách tohto žánru
-priveľa opakujúcich sa popisov, napr. nakupovania
-žiadny priestor pre vykresleniu postáv
-história sveta je zaujímavá, ale v prvej knihe irelevantná, a teda je tá zaujímavosť vlastne na nič
-žiadne vysvetlenie náboženstva, čo by vzhľadom na cieľ hlavnej postavy bolo dobré vedieť
-príbeh je stereotypný, ako aj to, čo postava robí (napr. kradnutie výbavy po súboji je paradoxne vykradnuté z Dračáku)
-neodpustím si poznámku ani o tzv. rodových stereotypoch, pretože sú v tejto knihe do očí bijúce
-je tu tzv. ideálny build - dovednosti a vrozená schopnost sú pestré, čo je +, ale nie rovnocenné
-súboje sú takmer vždy v prospech hlavnej postavy

+zo začiatku zdanie možnosti voľby
+zopár sympatických postáv
+opis straty koňa, ktorý bol asi naj momentom z celej knihy

Záver: odporúčam len skalným fanúšikom žánru alebo komukoľvek, kto nebude mať vysoké očakávania

21.12.2020 1 z 5