Zázračná kněžka ekniha

„Zázračná kněžka“ je tradiční fantasy gamebook – hra v knize. V roli elitního žoldnéře Gabriela Knoxe se vydáte na fantastickou výpravu, jejíž cíl bude záviset jen a pouze na vašich rozhodnutích.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295536/zazracna-knezka-kniha-prvni-Ohi-295536.jpg 4.214

Gabriel Knox Gamebook 1.

Literatura česká, Fantasy, Gamebook
Vydáno (ekniha), Martin Koláček - E-knihy jedou

Kniha Zázračná kněžka

ursar
21.12.2020

-len jedna cesta k úspechu
-príbeh neponúka žiadne odbočky, proste sa len snažíte dosiahnuť koniec knihy
-záver nie je vôbec uspokojivý, vlastne ste nič nedosiahli, nemám pocit úspechu ako z iných kníh tohto žánru
-kniha je uponáhľaná, nedáva priestor na pôžitok z čítania ani hrania (veľa je napr. popisov, nakupovania... )
-preto nie je čas ani na aké-také vykreslenie postáv
-história sveta je zaujímavá, ale v prvej knihe irelevantná (neviem posúdiť nakoľko je toto trendom v celej sérii), a teda je tá zaujímavosť... vlastne na nič
-San Hannukah... fakticky?
-žiadne vysvetlenie náboženstva, čo by vzhľadom na cieľ hl. postavy bolo dobré vedieť
-aktuálny príbeh je ale na niektorých miestach až stereotypný, ako aj to, čo postava robí (napr. kradnutie výbavy po súboji je ako vykradnuté z Dračáku)
-neodpustím si poznámku ani o tzv. rodových stereotypoch, pretože sú v tejto knihe do očí bijúce
-je tu tzv. ideálny build - schopnosti (dovednosti aj vrozená schopnost) sú pestré, čo je +, ale nie rovnocenné
súboje sú takmer vždy v prospech hlavnej postavy

+zo začiatku aspoň zdanie možnosti voľby
+pestrý výber zo schopností
+zopár sympatických postáv
+opis straty koňa v 1, ktorý bol asi najreálnejším momentom z celej knihy
+dostupnosť vo formáte e-knihy
+kniha je lacná

Záver: odporúčam len skalným fanúšikom žánru alebo komukoľvek, kto nebude mať privysoké očakávania

vladimir0529
17.12.2020

Tak toto je gamebook dle mého gusta. Spousta možností, vývoj postavy. Autor opravdu umí psát a příběh je dobrý, už se těším na celou ságu. Přirovnal bych ho ke gamebookům Lone Wolf, které v některých případech i předčí. Jediné slabší místo je na konci, kde chybí možnost zeptat se na cestu, ale podobná chybka se už naštěstí v dalších dílech neobjevuje. Za mne výborná sága, už mám 4 díly a těším se na další.

Macheta
16.10.2020

Po Citadele Chaosu od FF se jedná o můj druhý gamebook a musím říct, že už teď cítím, jak bude těžké ten skvělý dojem z něj něčím překonat. Sympatický svět, postavy hezky vykreslené. Kopice předmětů, kdy je skutečně na vás, co si koupíte, a když nějaký předmět zrovna nemáte, neznamená to zákeřnou smrt těsně před koncem. Znovuhratelnost je zde víc než na místě díky množství různých průchodů. Skvěle vyvážené mi přijdou i statistiky a schopnosti, a že jich je dost. Jediné, co mi trochu vadilo, když mě oba první boje knihy stály život. Neměl jsem moc šancí, ale asi jsem si prostě nevybral správnou kombinaci schopností a cesty k cíli. Bojů mi přišlo celkově na relativně krátké cestě málo a ještě míň možností se uzdravit, ale to je tak jediné. Výborný gamebook, těším se na další díl!

SilentWolf
19.05.2018

Mám za sebou sérii Lone Wolf, větší část série Fighting Fantasy, Norika, Ohnivou poušť, Artuše a určitě bych si vzpomněl ještě na nějaké. A přesto se zatím jeví Gabriel Knox jako vrcholové dílo na poli Gamebooků.

Po prvním dohrání budete možná překvapeni krátkostí vašeho putování, ale gamebook jsem hrál už 6x a ani jednou jsem necítil, že bych se nudil. Celkově systémy hry mě nutily zkoušet hru od začátku a ne jen podvádět vracením se zpět o pár odkazů. Protože nejen volby v odkazech větví děj, ale i vaše postava samotná, její schopnosti a získané zásluhy. Je to zřejmě první gamebook, kde jsem si dobrovolně vzal od začátku jako bonus víc peněz, protože se opravdu hodily. Je to gamebook, kde nestačí jen špatně odbočit abyste umřeli, ale životy zde ubývají reálně v závilosti na špatných volbách (jako bojovník se snažit přežít divočinu a naopak jako zlodějíček zkusit práci žoldnéře).

Pokud si vyberete jeden směr, jste omezení v jiném směru. A je to zatraceně příjemná vlastnost a trochu doufám, že v rámci série nebude speciálních schopností přibývat, protože pokud budete muset setrvat se schopnostmi, které si vyberete v první knize, dostane ten díl rázem hlubší význam. Prostě jsem si v první knize luk nevybral, proto budu rád, když mi ta možnost bude už uzavřena.

Po Pekelném Domě a Děsivém Netvorovi se jedná asi o další do trojice mých nejlepších gamebooků - avšak dělat závěry je předčasné, protože tak jak tento gamebook nasadil laťku hodně vysoko, tak nějak cítím že ji druhý díl opět zas trochu zvedne.

A mimochodem ani za těch 6 průchodů nemůžu objevit dvě zásluhy (jedna vím, kde asi bude).

A jedna z největších předností je ta, že by gamebook obstál klidně i jako román. Svět je dostatečně zajímavý, není přeplácaný a já se opravdu těším nejen co moje postava prožije v dalších dílech, ale i na další střípky z vytvořeného světa.

A jestli si myslíte, že jsem se vracel na začátky gamebooků a hral je vícekrát, tak kdepak. Nikdy. Až teď, zde, dobrovolně a rád.

MišákB
26.05.2017

Musím říct, že jsem nadšen. Gamebook snad nemá žádnou závažnější chybku. Aspoň já na nic nepřišel. Moderně pojatý, variabilní, každá hra byla jiná a to jsem šel 5 krát. To je přesně ono. I když, pravda, tou variabilitou a množstvím 400 odkazů je příběh o něco kratší. Tolik to nevadí, i když tak 200 dalších sekcí - to bych se taky nezlobil :-) Variabilní a přesto ne chaotický děj, uvěřitelné postavy v rámci možností propracované jak to charakter knížky umožňuje. A komu je o postavách málo, tak nechť si přečte doplňující informace na stránkách projektu Gabriel Knox gamebook. Jiří, skvělá práce, ne že se na to vykašleš :-)

Abrakadabra
07.12.2016

Gamebook od českého autora, který se může směle stavět vedle jmen jako Livingstone, Jackson či Dever. Musím vyzdvihnout perfektně zpracovaný soubojový systém a opravdu zajímavý svět, ve kterém se příběh odehrává. Pro všechny milovníky gamebooků a her na hrdiny povinnost a ostatním vřele doporučuji, si Zázračnou kněžku přečíst/zahrát. Tak nečekej, popadni meč a vydej se na své vlastní dobrodružství do světa Ëaan, kde jsou hrdinské činy na denním pořádku. Závislost zaručena!

Latys
14.12.2017

Za mně super. Jak jsem prvně viděl pravidla trochu jsem se lekl, jestli nebudou příliš složitá ale nakonec jsem je vstřebal celkem v pohodě. Sotva jsem začal hrát(číst) děj a příběh mne do sebe vtáhl. Nyní čekám na každou další knihu s netrpělivostí. První díl jsem zhltl velice rychle, dvojka už mi vydržela déle. Nevím proč ale v jedničce jsem si asi vybral tu nejjednodušší a nejpřímější cestu. Zato dvojka mi přišla pestřejší a víc jsem se s ní mazlil, objevoval skrytá zákoutí a hledal i nějaké to riziko. Nyní čekám až vyjde trojka jako e-kniha(hraju na čtečce). Už aby to bylo.
Doporučení: Opravdu si udělejte více kopii deníku(nejlepší je te co je na stránkách přiložen k třetímu dílu), já se o ten svůj starám a hýčkám jej jako ten co sem měl v Drd. Za další, kreslete si mapu kdykoliv vlezete do podzemí nebo bažin. Ušetříte si tím spoustu nervů ( když jsem se utopil v bažině, samozřejmě sem to nehrál od začátku, to by se opravdu nedalo. Najdu si poslední odkaz a pokračuji od něj, to je jediný způsob jak přežít bažiny a nezbláznit se).