ufonaut74 ufonaut74 komentáře u knih

Toto město je ve společné péči obyvatel Toto město je ve společné péči obyvatel Bohumil Hrabal

Tak já se nezasmál ani jednou... Hrabala mám rád, ale tato koláž mne totálně minula. Dvě hvězdičky za skvělé Peterkovy fotografie

05.11.2023 2 z 5

Haiku Haiku Pavel Preisner

Smrtka v bačkorách
v diáři listuje
tak kdopak zítra?

14.05.2023 3 z 5

Zápisky z cest Zápisky z cest Jiří Červenka

Autora jsem až do setkání s touto knihou neznal, o to větší a milejší překvapení mne čekalo. Pro pěší poutníky pohlazení na duši. Musím se seznámit i s autorovou poezií a jednou se třeba vydám i jeho stopách ze Znojma na Pecku...

16.04.2023 5 z 5

Jak (ne)cestovat: Návod k použití Jak (ne)cestovat: Návod k použití Ilija Trojanow

Takový průměr. Pár zajímavých myšlenek, ale nic víc.
Za mnohem lepší knihu na toto téma považuji knihu Umění cestovat od Alaina de Bottona

08.04.2023 3 z 5

Probuzení Probuzení Laurent Gounelle

A pak se člověk diví, že "něco" jako COVID dokáže rozdělit společnost, když to dokáže i tato drobná, ne moc dobře napsaná kniha. Když vidím ty hodnocení, tedy buď pět hvězd nebo odpad, sám sebe se ptám, proč tomu tak je. A nevím. Původně jsem chtěl dát hvězdy dvě, ale pokud tato kniha skutečně někomu tzv.otevřela oči nebo mu došlo něco, co je již delší dobu více než evidentní, zaslouží si hvězdu navíc.

30.01.2023 3 z 5