Jak (ne)cestovat: Návod k použití

Jak (ne)cestovat: Návod k použití https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486462/bmid_jak-ne-cestovat-navod-k-pouziti-x3I-486462.jpg 4 4 3

Pěšky, nebo letadlem? Na vlastní pěst, nebo se zájezdem? Co vlastně hledáme, když navštěvujeme cizí země? Co nového chceme objevit, kolik jsme toho na sobě ochotni změnit, čeho jsme připraveni se vzdát? Německý spisovatel Ilija Trojanow žil na čtyřech kontinentech a procestoval přes sto zemí světa. Na základě svých zážitků a zkušeností píše o smyslu a přínosu cestování, přičemž ve svém textu propojuje fundované pojednání o historii cestování s vtipnými historkami z vlastních cest. Ve dvanácti kapitolách se zamýšlí nad tím, co je esencí cestování, jak cesty do cizích zemí můžou (ale nemusí) proměnit náš pohled na svět, a jak se masový turismus nesprávně chápe jako cestování. Proč jsou knižní turističtí průvodci škodliví? Proč je někdy lepší cestovat o samotě? Proč by se člověk neměl na cestu připravovat předem? Vydejte se spolu s autorem na vzrušující, zábavnou a poučnou cestu! Svazek je součástí řady Gebrauchsanweisungen (Návod k použití) mnichovského nakladatelství Piper, jejímž cílem je publikovat nekonvenční a zábavné turistické průvodce. Autorem každého průvodce je významná osobnost z oblasti literatury, kultury nebo žurnalistiky. První svazek vyšel už v roce 1978 a celá edice se od té doby rozrostla na bezmála 120 titulů. Zatímco se většina svazků této řady zaměřuje na jednu konkrétní zemi, město či oblast, je tato kniha jedinečná tím, že jejím tématem je celý jeden fenomén.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Akropolis

Gebrauchsanweissung fürs Reisen , 2018

ufonaut74
08.04.2023 3 z 5

Takový průměr. Pár zajímavých myšlenek, ale nic víc.
Za mnohem lepší knihu na toto téma považuji knihu Umění cestovat od Alaina de Bottona

soukroma
27.03.2023 3 z 5

Návod to samozřejmě vůbec není, spíš změť úvah a názorů autora na (přístupy k) cestování a připomínka všech možných míst, která sám navštívil. Takový autorův subjektivní výlev.

pavel9410
21.03.2022 3 z 5

Asi jsem cekal o kapku vic. Je to spis takovy lehce filozofujici pokec, nez nejaky prakticky radce.
Jsem zajedno s autorem v jeho nazoru na masovy turismus. Jeho nadseni pro ne-planovani a nehledani informaci predem nesdilim, je to pro mne soucast cesty a poznavani. Ale treba jsem k tomu jeste nedospel, kdo vi.

cestování turistika turistické průvodce

Ilija Trojanow