Trist Pike Trist Pike komentáře u knih

Cesty hada na skále Cesty hada na skále Torgny Lindgren

Po přečtení Přerušeného příběhu jsem byla docela zklamaná, ale ještě že jsem vytrvala, protože tato kniha můj názor otočila o 180 stupňů, velmi mě oslovila, je napsaná tak naivně a lakonicky a zároveň v sobě skrývá něco obrovského, citlivého, toto je pro mě ten pravý Torgny Lindgren. V závěru knihy se skrývají ještě 2 povídky Voda a Vratidlo, které se nesou v podobném duchu. Dojímavý kousek. Když jsem dočetla, měla jsem nutkání začít zase od začátku, protože mezi řádky je ještě mnoho co objevovat. Navíc se souvislosti odkrývají postupně, takže začátek může napoprvé působit nesrozumitelně nebo obyčejně...

01.06.2012 5 z 5

Dějiny bestiality Dějiny bestiality Jens Bjørneboe

Pan autor píše opravdu výtečně, má pozoruhodné vnímání, zaujalo mě velmi např. téma nemoc k smrti - nemoc k životu (může to být odkaz na Kierkegaarda, který dále rozvíjí) a rovněž problematika lidské svobody. Píše skvělé alegorie, některé pasáže jsou hodně dekadentní - uvedu mučení s rozmotáváním střev živého kolem stromu nebo mou oblíbenou pasáž o Němcích na bojišti a jejich hovnech. Všestranná lahůdka.

01.06.2012 5 z 5

Země je hříšná píseň Země je hříšná píseň Timo K. Mukka

Parádní knížka, moc jsem si od ní neslibovala, ale tím víc mě překvapila a do autorova psaní jsem se zamilovala :-)

30.11.-0001 5 z 5

Andělé všehomíra Andělé všehomíra Einar Már Gudmundsson

Jedna z nejkrásnějších knih, jaký jsem kdy četla. Zanechala ve mně hluboký dojem. Autor se opravdu parádně vžil do pocitů svého bratra, který trpěl schizofrenií.

30.11.-0001 5 z 5

Tři novely Tři novely Filip Topol

První novela "Mně 13" je výborná, tomu nemám absolutně co vytknout, je to v podstatě Filipův deník z let, kdy mu bylo 13 let a skvělě popisuje atmosféru 70. let. Druhá "Cesta Karla Klenotníka na Korsiku" mě v celku nudila, musela jsem se hodně přemáhat, abych ji dočetla,ale některé pasáže se mi líbily. Poslední kratičká "Zápisky milencovy" mě mile potěšila, je asi tak na 10 minut, ale svěží a příjemná.

30.11.-0001