Thatisawesome Thatisawesome komentáře u knih

Sekta Sekta Valerie

Příběh Moniky, jakožto protagonistky, byl neskutečně emocionální, zároveň drsný, ale přesto tak nevinně něžný. Nejsem si úplně jistá, jak pocity, spojené s tímto dílem, popsat, ale rozhodně tohle dílo bylo skutečně to nejlepší, co jsem za poslední léta četla. Hlavní hrdinka je tak silná, má pevného ducha a neskonalé přesvědčení. Přežila tohle všechno, aby mohla vyprávět. Všechny postavy byly do detailu popsané, dokázala jsem si je krásně představit, až mě docela vyděsilo, jak moc dobře se může zlo schovat za lidskou tvář. Postavy na vás ze stránek doslova mluví a také se vyvíjí. Bohužel, hodně čtenářů je zpočátku ovlivněno tím, že spatří počet stran - nejedná se o útlou záležitost. Což pro mě rozhodně nebylo něco, co by mě jen tak odradilo. Je možné, že tam je nad rámec informací, které tam ve výsledku byly i nejspíš zbytečné - jenže, co je v životě zbytečné? Autorka v tom mohla vidět detaily, které my třeba nevidíme, ale pro Moničin život byly klíčové. Rozhodně knihu doporučuji, ačkoliv upozorňuji, že není určená pro slabé povahy. Mohu vám však garantovat, že se díky čtivému stylu psaní autorky a celkovému dějství nudit nebudete.

04.03.2024 5 z 5

FREUD a osudová žena FREUD a osudová žena Evžen Vítkovský

Kniha, velmi příjemným a čtivým způsobem, popisuje život známého rakouského lékaře, psychologa a zakladatele psychoanalýzy - Sikmunda Freuda. Ze začátku jsem měla trochu problém se vyznat v datech a stylu, v jakém je kniha psána. O pár stran později vše do sebe začalo postupně zapadat. Kniha obsahuje daná fakta o jeho životě, ale také dějovou linii, ve které autor popisuje jeho psychické a fyzické dospívání - vztahy s rodinou, přáteli, jeho lásky a první erotické zážitky. Jakým způsobem ženy ovlivnily jeho život po milostné i vědecké rovině. A kdo je vlastně ta osudová žena?
Velmi sympatické mi bylo zmínění významných postav - Jung, Oscar Wilde aj.
Kniha jednoznačně stojí za přečtení. Dá se u ní hezky přemýšlet, ale zároveň odpočinout.

27.12.2023