terezka8540 terezka8540 komentáře u knih

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Tuto knihu mám už pár řádek měsíců přečtenou a ráda si ji přečtu znova. Na co tedy jsem dlouho čekala byl překlad dalšího dílu, který mi chybí, až mi jednoho dne došla trpělivost a přečetla jsem si je všechny v angličtině. Příběhově se mi nápad velmi zamlouvá. Narazila jsem tehdy na ni čistě náhodou v knihkupectví, kde se mi líbil název, přečetla si úryvek a bez váhání si ji vzala. Soudě podle úryvku, jsem nejdříve myslela, že Parker je jen schizofrenik, který trpí silnou nespavostí. No později se dozvíte něco jiného.
Parker je jako postava velmi vybarvená, je s ním hodně vyhráno po psychické stránce. Finn je klasický nerdovský vtipálek, který tím příběh odlehčuje a není to jen samé drama a drama a nakonec ještě a překvapivě drama. Addie se mi tam nejdříve zdála fajn a v pořádku, později se mi tam trochu pletla do příběhu, ale dobře, autorka musela nějak zkomolit a víc určit vztah mezi Miou a Parkerem a mezi Addie a Parkerem. Mia je velkou záhadou, později bych řekla i zklamáním. Nevím, jestli ji mít ráda nebo ne. Nejdříve se mi líbilo, jak byla chladná, jak byla tajnůstkářská, jak dokázala se vyhýbat. No nakonec se z ní stala jen "chudinka" a přijde mi, že autorka nám chtěla až vnutit, abychom ji litovali. Ze začátku poznávání Mii se mi hrozně líbilo, později mě to zklamalo. Ale každá kniha má svůj nedostatek, ale to je právě i tím dostatkem. Přesto dávám knize plné hodnocení, protože mě dost zaujala, během dvou dnů jsem ji měla poprvé přečtenou ( nevím proč, dokázala mě chytit již od začátku ). Jsem ráda, že jsem objevila další takovou "vzácnou knihu, kterou zná málokdo" s tématem ne upírek a obyčejná holka, kteří se na první pohled do sebe zamilují. Má to potenciál, příběh, akci, deprese, drama, a dokonce i komedii. Za mě opravdu plný počet hodnocení :)

20.11.2016 5 z 5