Tereza2601 Tereza2601 komentáře u knih

Dračí královna Dračí královna William Andrews

Autorovy Dcery dvouhlavého draka byly pro mě nesmírně zajímavé. Dračí královna s předchozí knihou měla mnoho společného, jak pozitivního, tak negativního, ovšem pro mě byla jaksi plochá. Ve výsledku mi průběh i konec byl naprosto lhostejný, a to i přes relativní čtivost příběhu. Knihám se nedá upřít hluboká znalost korejské kultury a historie. Historické linky příběhu jsou strhující (u první zmíněné více než u druhé), ale ty současné linie jsou velmi slabé. Postavy umělé, neustále ustrašené, opakující stále stejné výroky a myšlenky. Ve výsledku je to tedy pro mě jedna ze slabších přečtených knih letošního roku.

06.06.2023 3 z 5

Ne/promlčeno Ne/promlčeno kolektiv autorů

Námět knihy je zajímavý, ovšem zpracování je katastrofální, jediným pozitivem je obrazová příloha. Kniha působí, jako by neprošla žádnou závěrečnou korekcí. Neustále se opakující informace, množství chybějících písmen, pravopisné chyby, bulvární způsob líčení, absence zdrojů, zásadní dojmologie. Záměr autorů je smysluplný, ale pokud měla být cestou pro jeho popularizaci tahle knížka, chtělo to na ní v určitých ohledech více zapracovat.

14.08.2022 1 z 5