Tereszz Tereszz komentáře u knih

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Mám pro to jediné slovo: BRAK.
Příšerná psychologie postav, zcela nereálné chování, hloupě popsané scény, nevěrohodné situace, takový ten klasický styl "pokusili se nás oba brutálně zabít, ale dvě minuty poté už se smíchem drbeme u kafíčka". Mizerná slovní zásoba překladatele, popřípadě spisovatelky: "V místnosti byl stůl, na něm byla váza, v ní byly květiny." Za mých mladých let se za to ve slohu snižovala známka.
Celkový dojem: čtrnáctileté dítě se pokouší napsat detektivku. U něj bych byla mírnější a chápala chyby i naivitu. Bohužel se jedná o dílo dospělé autorky, nikoliv o text vytažený ze šuplíku.
Proto nízké hodnocení.

15.07.2021 1 z 5

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Za mě mizerně napsaná kniha, kde vlastně nechybí nic: zlé neziskovky placené z Bruselu, ohavný Havel, zlí muslimové, hodní Srbové, céčková akce, naprosto nelogické a stupidní chování hlavních postav, které jsou extrémně nesympatické. U mnoha obratů jsem se musela smát, scény a dialogy působily tak, jako kdyby si je po sobě autor ani nepřečetl a nezamyslel se nad jejich věrohodností, to samé platí pro prožívané emoce. Místy naprosté nesmysly + opakovaná pomoc naprostých náhod, čehož by se měl vyvarovat jakýkoliv autor, který svůj potenciál vidí mimo hloupoučkou fanfiction. Byla jsem docela zvědavá, ale jsem nakonec ráda, že jsem si knihu nekoupila - mám bohužel silný pocit, že se jedná jen o parazitování na silném námětu osobního neštěstí, na které někdo nabalil psaní úrovně 9. třídy a nálož ideologie.

30.08.2020 1 z 5