Teresita Teresita komentáře u knih

Destiminutovky: španělština Destiminutovky: španělština Olga Juan Lázaro

Skvělá cvičebnice na procvičení španělské gramatiky. Ideální formát knihy pro každodenní připomenutí si španěštiny například v autobuse, ve vlaku, na dovolené. Oceňuji české vysvětlivky a připomínky a líbí se mi, že každé cvičení je jiné.

28.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když jsem příběh znala, a tudíž pro mě konec nebyl překvapivý. Četlo se to dobře, určitě je to nadčasová kniha. Součástí knihy byly ještě další dvě povídky Markheim a Kumpáni. Ty se i ale vůbec nelíbily, špatně se to četlo, žádná pořádná zápletka, mnoho rozsáhlých popisů, které se navíc pořád opakují. Markheim se ještě docela dal, trochu mi to vzdáleně připomínalo moji oblíbenou povídku od E. A. Poa Zrádné srdce. Kumpáni mají nadějný začátek, ale pak už se jedná pouze o popisy krajiny, moře a vln.

31.10.2017 4 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Dlouho se mi do čtení nechtělo, protože pro mě je Hercule prostě nesmrtelný a neporazitelný, ale musím říct, že se mi kniha velmi líbila. Agatha zakončila tuto sérii opravdu ve velkém stylu.

31.10.2017 5 z 5

Rozkošné dopoledne Rozkošné dopoledne Alojzy Kaczanowski (p)

Velice příjemná oddychová detektivka. Děj je vyprávěn v ich formě, v přítomném čase, kniha zaujme už od prvního řádku. Mladý advokát se probudí s příšernou opicí, nepamatuje si, co minulý večer dělal a objeví ve svém bytě mrtvolu neznámé ženy. Vydá se navštívit všechny své přátele a zeptat se jich, co vlastně předešlou noc prováděl a kde všude byl. Zjistí, že má neprůstřelné alibi, ale přesto se rozhodne nejít na polici a pátrá „na vlastní pěst“. Knihu jsem objevila ve své knihovně po babičce, mám už ji mnoho let doma, ale dostala jsem se k ní až teď, jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Byla napsaná už v roce 1961, česky vyšla asi pouze jako příloha časopisu Ahoj, v roce 1971.

31.10.2017 4 z 5