Temika Temika komentáře u knih

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Krásný/smutný příběh, který se četl sám. Příjemná oddechovka, s otazníky od počátku do konce. A ten závěr!!! Nutí Vás okamžitě začít číst druhý díl. Ještě, že mám všechny 3 připravené.

01.06.2023 3 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

"Krásné čtení", dá-li se to tak říct. Smutné, ale velmi inspirující. Síla osobních zkušeností, ať už autorky, či Vaše osobní dodává příběhu zcela jiný náboj. Určitě Vás donutí (ale zcela nenásilně) se zamyslet nad vlastním životem, nad tím, jak fungujeme, jak bychom se mohli chovat a jednat jinak.
Příběh lidí, kterým do života vstoupila těžká nemoc, smrt blízkých, nemá vždy šťastný konec. Nicméně je třeba vidět to dobré, pozitivní, nezapomínat na maličkosti. I maličkost může změnit mnoho.
Vybavila se mi jiná kniha od Willa Bowena "Šťastný život" a výzva projektu "Svět bez stížností". Jednou jsem si skoro navlékla náramek této výzvy, ale nakonec jsem to neuskutečnila.
Výzva "100 šťastných dní" je hozenou rukavicí, nyní už zbývá ji pouze zvednout!

30.05.2023 4 z 5

Udělej to jako racek. Vy... se na to! Udělej to jako racek. Vy... se na to! Lea Blumenthal

Každopádně, zaujal mě název :-D, pak myšlenka knihy...kniha se četla rychle.
Osobní zpověď autorky...fajn, psáno vcelku s lehkostí, ale posun v knize minimální, až ke konci...já jsem spíše opak :-D, ale bylo zajímavé si přečíst pohled někoho, kd bojuje sáme se sebou v takové míře "nesnášenlivosti konfliktu".

26.05.2023 2 z 5

Kostlivec Kostlivec Luanne Rice

Mám ráda tento žánr. Od autorky jsem doposud nic nečetla.
Musím souhlasit, že pojednání o tom, jak daleko je žena ochotna zajít, aby odhalila pravdu a jak daleko někdo jiný zajde, aby ji zastavil, je vystihující.
Musím však přiznat, že zpočátku mě kniha hned úplně nevtáhla, chvíli to trvalo. Ale postupně se příběh začal více rozvíjet.
Claire, hlavní hrdinka, šla opravdu za hranice s jasným přesvědčením, čeho chce dosáhnout.
Poslední část knihy gradovala a postupné rozuzlení bylo moc fajn.
Určitě knihu mohu doporučit a ráda si přečtu i jiné od dané autorky.

26.05.2023 3 z 5