Teclaireddy Teclaireddy komentáře u knih

Ohniboj Ohniboj Brandon Sanderson

Je to tak trochu jako sledovat závody gumových kachniček...lehce kýčovité, ale docela milé.

04.08.2017 2 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Brandon Sanderson

No, nevím. Ocelové srdce mě trochu zklamalo. Možná je to tím, že jsem nedávno zhltla celého Mistborna - a oproti němu mi tento příběh přišel nějak moc jednoduchý, místy zbytečně zdlouhavý (moc mě nebavily popisy vynálezů a města, působilo to na mě tak nějak nevěrohodně), postavy mi nepřipadaly moc propracované a žádnou jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Ale závěr se mi líbil a pokračování si přečtu, věřím, že Sanderson v dalších dílech vyjevil hlubší souvislosti, jak bývá jeho zvykem.

25.07.2017 2 z 5

Trubač na půlměsíc Trubač na půlměsíc Olav Gullvaag

Oproti prvnímu dílu (druhý jsem nečetla) trochu zdlouhavější a nudnější (konflikty bohatých a chudých), ale jinak docela hezký únik do jiné reality.

21.07.2017 2 z 5

Tři z hor nad fjordem Tři z hor nad fjordem Olav Gullvaag

Četla jsem už dřív. V paměti mi zůstal poutavý příběh a dost bídný překlad. Příjemná knížka o vytváření domova v norské pustině. Zajímavé osudy postav.

21.07.2017 3 z 5

Propasti Propasti Arnaldur Indriðason

Arnaldur nezklamal. Na jeho knihách mám ráda především psychologii postav - nejsou černobílé a vrah má často ke svému jednání lidský důvod.
Na knize mi však velmi vadil nekvalitní překlad. Sice nemám k porovnání originál, ale některá místa mi přišla víc než podivná. Chvílemi jsem si říkala, jestli knihu radši neodložit, abych "nenasála" špatnou češtinu. A Erlendurova dcera se nejmenuje Eva Lindová, ale Eva Lind - nejen že není vdaná, ale na Islandu přece ani nemají příjmení.

09.01.2017