Sussanah Sussanah komentáře u knih

Dnes se neproměňuj Dnes se neproměňuj Tereza Matoušková

Dnes se neproměňuj je první kniha, kterou jsem od autorky četla. O Podmoří jsem do té doby četla jen zmínky na jejím blogu a byla jsem na něj tolik zvědavá, že jsem si knihu objednala. A dobře jsem udělala! Příběhy se čtou prakticky samy a jsou velice originální. Sem tam je to trochu syrovější, ale to příběhům přidává na reálnosti.
V nejbližší době se chystám i na Branou snů =)

08.01.2012 5 z 5

Jakubovy housle Jakubovy housle Daniela Mičanová

Česká upířina z dnešního Brna v kombinaci se starým Egyptem? Už tohle pro mě byl jasný signál "kup!" a jak se zdá, udělala jsem dobře. Příběh je čtivý a ač je potřeba si nejprve zvyknout na utorčin styl, jsem velice spokojená, že jsem si knihu pořídila (respektive, že jsem si o ni napsala Ježíškovi =) )
Plus má u mě bod za tvrdou vazbu a stužkovou záložku!

Poznámky během četby (mohou obsahovat spoilery!):
- už dvakrát se mi stalo, že jsem obsah scény pochopila až po jejím ukončení a v obou případech šlo o scénu erotickou, buď s tím má autorka problém, nebo se až moc snaží to zpoetizovat, což si myslím je docela na škodu
- nabubřelé nadužívání přívlastků a honosných přirovnání, kterými je zahlcen začátek knihy (odhadem tak prvních pět šest kapitol), postupně mizí, připadá mi to buď jako vyčerpání zásoby, nebo zkouška čtenářovi trpělivosti, ze začátku jsem měla stavy "na pěst", nicméně jakmile toto zmizelo, kniha se stala velice čtivou a těžko opustitelnou

08.01.2012 3 z 5

Hladová přání Hladová přání Tereza Matoušková

I já jsem Hladová přání sledovala už na autorčině blogu a musím říct, že největší plus ode mě má za to, že se kniha dá číst znovu a znouv překvapí =)
Také jsem přispěla svou troškou do mlýna a napsala o nich článek - http://sussanah.blog.cz/1112/tereza-temnarka-matouskova-hladova-prani
Pokud vás zajímá můj názor, tak můžu knihu rozhodně doporučit =)

08.01.2012 5 z 5