susannes susannes komentáře u knih

Říše milosti Říše milosti Jørgen Brekke

Tiež si nemyslím, že je to zlé, naopak, je to originálne a veľmi pútavé čítanie. Vraždy sú drastické, ale nejako ma nešokovali, viac sa krútim pri Nesbovom Smäde :) Postavy sú veľmi sympatické, aj som sa pekne nasmiala... Čo sa orálneho sexu týka, možno som divná, ale nerušilo ma to. Zaskočil ma len ten prvý, nuž ale čo, aj také ženy medzi nami sú :) Navyše sa pohnútky tej postavy po dočítaní dajú pochopiť. Za mňa skrátka plné hodnotenie a som už zvedavá na ďalšie časti. Ježiško má čo robiť :)

14.11.2018 5 z 5

Napoleon na Dunaji: Aspern a Wagram – první Napoleonova porážka a poslední vítězné tažení 1809 Napoleon na Dunaji: Aspern a Wagram – první Napoleonova porážka a poslední vítězné tažení 1809 Jiří Kovařík

Nádhera, takto by sa mali písať náučné knihy... Je to akýsi kríženec literatúry faktu a náučnej literatúry :)

14.10.2018 5 z 5

Zastavený čas Zastavený čas Tomáš Najt

Veľmi príjemné čítanie a nemyslím si, že je skôr chlapské ako dievčenské, ako písal predchádzajúci názor. Iste, nie je to pre baby, ktoré chcú romantický dievčenský román, ale aj žena si na tomto zgustne. Je to také... iné. Originálne, pútavé a niečím sugestívne. Príbeh rozhodne rezonuje v mysli. Rišo sa mi ako postava strašne páči, sadli mi jeho názory aj myšlienky. Autor musí mať dobrý pozorovací talent, nechodí po svete so zavretými očami. Dobre to vidieť, keď Rišo v už zastavenom čase o 9:53 a šiestej sekunde putuje z Kysúc do Bratislavy a napravuje všetko, čo sa napraviť dá. Fyzikálne zákony v stojacom čase sú tiež veľmi zaujímavé, pritom nepatrím medzi fandov fyziky :) Nie je to moralizujúce, a pritom to tam je. Odporúčam, ja som sa bavila :)

09.06.2018