Stříťa Stříťa komentáře u knih

Dvanáct usmívajících se ježibab Dvanáct usmívajících se ježibab Alois Mikulka

Skvělá knížka. V dětství jsem ji půjčila spolužačce a tímto způsobem jsem o knihu přišla a do dnešních dnů ji nemohu nikde sehnat. Nebyla zatím znovu vydána a v antikvariátech se ani neohřeje. Kdo byste měl a nechtěl - koupím.

03.12.2014 5 z 5

Tři kontra gestapo Tři kontra gestapo Petr Kettner

Rozhodně souhlasím s komentářem níže. V knihovně jsem vyhmátla tuto knihu a jedním dechem ji přečetla a pak se k ní ještě vracela a na internetu dohledávala další informace. Vůbec jsem netušila, co všechno němcům prováděli, jak byli vzdělaní, stateční, pro mě to jsou největší hrdinové a vlastenci.
Pokud Marwine čtete tento můj canc, doporučuji k přečtení knihu Zatím dobrý od Jana Nováka. Jednak tam je
strhujícím způsobem popsána celá životní etapa pplk. Josefa Mašína a pak hlavně pokračující příběh života jeho rodiny. Útěk jeho synů do západního Berlína a osudy všech lidí okolo nich až do současnosti. Strašná 50. léta. Ještě teď mi běhá mráz po těle. Knihu Zatím dobrý přečtete jedním dechem a ještě hodně, hodně dlouho budete mít o čem přemýšlet, já nad tím i brečela.

03.12.2014