Streber Streber komentáře u knih

Černí psi Černí psi Ian McEwan

Knížku Černí Psi velice doporučuji, kteří mají rádi příběhy s historickým podtextem a mají rádi zvláštní osudy lidí s jizvami minulosti, s nimiž bojují až do sklonku svého života. Jelikož hlavní postava popisuje příběh rodičů své manželky, bylo to o to zajímavější, jaké reflexe těchto vybraných postav zaznamenal. Musel tápat po souvislostech, proč se tak zachovali v minulosti a jak je osud poznamenal. Velice se mi líbilo, že hl. postava dokázala vyčíst tchánovi ale i najít odvahu, že neměli čas na své děti a, že žili svou prací a neodmyslitelně neodvracenou komunistickou utopií. TIP!!!A ještě kdo je germanista a nebo má rád historii z období pádu Berlinské zdi, tak si ji určitě přečtěte!!

30.11.-0001

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Pokud máte rádi smutné příběhy s chmurným dějem, tak knížka je určena právě vám. Příběh se mi velice líbil a byl jsem velice napjat, jak to nakonec dopadne, neboť děti tam zůstaly samy v domě napospas, jak to vše zvládnou. Člověk se dostává do jiné dimenze myšlenek, neboť samotný autor Ian McEwan je výborným propletacím vypravěčem.

30.11.-0001