StoVosum StoVosum komentáře u knih

Po přečtení Fulgumových prvních povídek ze školky jsem se převelice těšil na další jeho dílo, které mě pobavilo už jen jeho názvem. Už hořela,když jsem si do ní lehal...no to je tada název – nedává smysl, ale přitom vypovídá tolik o tom, jak se kdekdo z nás i lidí kolem chová vpodstatě každý den. A i v tomto duchu je vedena většina knížky.
Bohužel ale musím konstatovat,že jsem z ní nebyl tak nadšen. Zřejmě mi sám pan Fulghum nasadil laťku sakra vysoko svým předchozím dílem, který se v oblasti fejetonů nebojím nazvat Majstrštikem, ale tady bohužel svojí laťku, alespoň pro mě, nepřekonal.

Možná to bylo vysokým očekáváním, spíše to bylo častějším zdůrazňováním křesťanství, který nám zde podsouvá více než by se mi zamlouvalo....tak či tak, knížka je stále dobrá a nelituji jejího přečtení, ovšem ve chvílích nudy přeci jen sáhnu po jiném titulu :-)

22.08.2011 3 z 5

Fiesta Fiesta Ernest Hemingway

Ptal jsem se svého profesora češtiny, kterou knížku by mi doporučil k přečtení. Poté, co mi doporučil právě tuto, jsem razantně odmítl. Povidám ,,Od Hemingwaye jsem četl toho strašně slavnýho starce na moři.Vim jak jí všude chválej a jak je milovaná,ale já jí v půlce hodil do kouta, ta se vážně nedala číst.Takže prosím pane profesore,nedoporučil byste mi něco jiného?.....nedoporučil - přesvědčil mě, abych si přečetl Fiestu.
A jsem za to rád. Ikdyž jsem to nečekal, tato kniha mě vážně zaujala a vtáhla, četla se jedna radost. Ikdyž už si asi nerisknu přečíst si od Hemingwaye něco dalšího ( nerad bych si zkazil ten pocit z Fiesty ), toto dílo patří mezi mé nejoblíbenější.

22.08.2011 4 z 5